Martın 28-də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və xanımı Mehriban Əliyeva Xalq Yazıçısı Maqsud İbrahimbəyovun məzarını ziyarət ediblər.
Dövlətimizin başçısı və xanımı Fəxri xiyabanda Azərbaycan Respublikası Prezidentinin fərdi təqaüdçüsü, Dövlət mükafatı laureatı, Əməkdar İncəsənət Xadimi, Xalq Yazıçısı Maqsud İbrahimbəyovun məzarını ziyarət edərək xatirəsinə dərin ehtiramlarını bildiriblər.
Prezident İlham Əliyev və xanımı Mehriban Əliyeva Maqsud İbrahimbəyovun həyat yoldaşı Anna İbrahimbəyovaya bir daha başsağlığı veriblər.
Anna İbrahimbəyova həyat yoldaşının xatirəsinə göstərilən ehtirama görə dövlətimizin başçısına və xanımına minnətdarlıq edib.

President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev and First Lady Mehriban Aliyeva paid a visit to People’s writer Maksud Ibrahimbeyov’s grave, March 28.
The Head of the State and his spouse, paying a visit to the grave of Maksud Ibrahimbeyov, an individual pensioner of the President of Azerbaijan, laureate of state prize, honoured person of art, people’s writer, at the Alley of Honour, showed a profound respect for his memory.
President Ilham Aliyev and Mrs Mehriban Aliyeva once more expressed their condolences to Anna Ibrahimbeyova, the wife of Maksud Ibrahimbeyov.
Anna Ibrahimbeyova thanked the president and the first lady for the esteem shown towards her husband’s memory.