Oktyabrın 4-də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və xanımı Mehriban Əliyeva “Azərsun Holdinq” Şirkətlər Qrupunun “Xəyal Adası” layihəsi çərçivəsində SABIS Sun Beynəlxalq məktəb kompleksinin və Qolf klubunun açılışında iştirak ediblər.
“Azərsun Holdinq” Şirkətlər Qrupunun Müşahidə Şurasının sədri Abdulbari Gözəl dövlətimizin başçısına “Xəyal Adası”nda görülən işlərlə bağlı ətraflı məlumat verib.
Prezident və xanımı SABIS Sun Beynəlxalq məktəbində yaradılan şəraitlə tanış olublar.
Məlumat verilib ki, məktəb kompleksində uşaq bağçası, SABIS Sun Beynəlxalq məktəbi və inzibati bina inşa olunub.
Sonra Prezident və xanımı Qolf klubunun binasında bu idman növündə oynamağa gələn xarici ölkələrin nümayəndələri, Qolf klubunun dünyanın müxtəlif ölkələrindən olan üzvləri və Qolf Akademiyasında təhsil alanlarla görüşüblər.
Prezident İlham Əliyev və qolf üzrə üç dəfə Major kubokun sahibi Kolin Montqomerie qolf meydançasının rəmzi açılışını bildirən lenti kəsiblər.
Kolin Montqomerie bildirib ki, burada yaradılan qolf sahəsi müasir dünya standartlarına cavab verir. Peşəkar Qolf Assosiasiyasının standartlarına tam uyğun olan və beynəlxalq təcrübə nəzərə alınaraq yaradılan qolf sahəsində 18 çuxur var. Ərazisi 65 hektar olan qolf sahəsindəki şərait beynəlxalq səviyyəli yarışların təşkilinə imkan verir. Burada yaradılan Qolf Akademiyasında kiçik yaşlarından başlayaraq uşaqlara peşəkarlar tərəfindən qolf öyrədiləcək, müxtəlif treninqlər keçiriləcək.
Kolin Montqomerie Prezident İlham Əliyevə xatirə hədiyyəsi təqdim edib.
Sonra Prezident və xanımı layihə çərçivəsində inşa edilən villada yaradılan şəraitlə də maraqlanıb.
Prezident İlham Əliyev tikinti işlərinin yüksək səviyyədə həyata keçirilməsi üçün müvafiq tapşırıq və tövsiyələrini verib.

4 октября Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев и его супруга Мехрибан Алиева приняли участие в открытии в рамках проекта «Остров мечты» группы компаний Azersun Holding комплекса Международной школы SABIS Sun и Гольф-клуба.
Председатель наблюдательного совета группы компаний Azersun Holding Абдулбари Гёзал подробно проинформировал главу государства о работе, проделанной на «Острове мечты».
Президент и его супруга ознакомились с условиями, созданными в Международной школе SABIS Sun.
Было сообщено, что в школьном комплексе построены детский сад, Международная школа SABIS Sun и административное здание.
Затем президент и его супруга встретились в здании гольф-клуба с представителями зарубежных стран, которые прибыли сюда, чтобы посоревноваться в этом виде спорта, а также с членами Гольф-клуба из различных стран мира и обучающимися в Академии гольфа.
Президент Ильхам Алиев и трехкратный обладатель кубка Major по гольфу Колин Монтгомери разрезали ленту в знак открытия площадки для гольфа.
Колин Монтгомери отметил, что созданное здесь поле для гольфа отвечает современным мировым стандартам. На поле для гольфа, полностью соответствующем стандартам профессиональной Ассоциации гольфа и созданном с учетом международного опыта, имеется 18 лунок. Условия на поле для гольфа, площадь которого составляет 65 гектаров, позволяют проводить соревнования международного уровня. В созданной здесь Академии гольфа профессионалы будут обучать детей гольфу с ранних лет, проводить различные тренинги.
Колин Монтгомери вручил Президенту Ильхаму Алиеву памятный подарок.
Затем президент и его супруга также поинтересовались условиями, созданными на построенной в рамках проекта вилле.
Президент Ильхам Алиев дал соответствующие поручения и рекомендации по проведению строительных работ на высоком уровне.