Yunanıstan mətbuatı Birinci vitse-prezident Mehriban Əliyevanın fəaliyyəti barədə yazır
29.08.2020Yunanıstanın “VolosPress” nəşri və “Goodnet” xəbər portalı Azərbaycanın Birinci vitse-prezidenti Mehriban Əliyevanın fəaliyyəti barədə məqalələr yayıb.
Yazılarda Mehriban Əliyevanın Birinci vitse-prezident, Heydər Əliyev Fondunun prezidenti kimi səmərəli fəaliyyətindən, beynəlxalq humanitar təşkilatlar olan UNESCO və ICESCO-nun xoşməramlı səfiri olaraq dünya mədəni irsinin qorunması, Azərbaycanın beynəlxalq miqyasda tanıdılması işinə mühüm töhfələrindən bəhs edilir.
AZƏRTAC-ın “Vətəninə və xalqına xidmət Birinci vitse-prezident Mehriban Əliyevanın həyat amalıdır” sərlövhəli məqaləsi əsasında hazırlanan yazılarda qeyd olunur ki, müasir müstəqil Azərbaycanın inkişafına xidmət etmək, sosial məsələlərin həlli, şəfqət və mənəviyyat ideyalarına sədaqət, yardıma möhtac olanların dadına yetmək Mehriban Əliyevanın həyat fəlsəfəsinin əsasını təşkil edir. Vurğulanır ki, Mehriban Əliyeva Prezident İlham Əliyevlə çiyin-çiyinə Azərbaycanın dinamik inkişafına böyük töhfə verir. Birinci vitse-prezident sosial məsələlərə, əhalinin aztəminatlı təbəqəsinin problemlərinin həllinə xüsusi diqqət göstərir.
Məqalələrdə, həmçinin Birinci vitse-prezidentin rəhbərliyi ilə COVID-19 pandemiyasına qarşı mübarizə tədbirlərindən, Heydər Əliyev Fondunun dəstəyi ilə modul tipli xəstəxanaların istifadəyə verilməsindən bəhs olunur. Bundan başqa, Mehriban Əliyevanın çoxşaxəli və xoşməramlı fəaliyyətinin həm Azərbaycanda, həm də dünya miqyasında yüksək qiymətləndirildiyi, onun bir çox beynəlxalq mükafatlara layiq görüldüyü vurğulanır.

Греческая печать пишет о деятельности Первого вице-президента Мехрибан Алиевой
29.08.2020Греческое издание VolosPress и новостной портал Goodnet опубликовали статьи о деятельности Первого вице-президента Азербайджана Мехрибан Алиевой.
В статьях повествуется о плодотворной деятельности Мехрибан Алиевой как Первого вице-президента, президента Фонда Гейдара Алиева, ее важном вкладе в качестве посла доброй воли таких международных организаций, как ЮНЕСКО и ИСЕСКО в защиту всемирного культурного наследия, признание Азербайджана на международном уровне.
В статьях, подготовленных на основе статьи АЗЕРТАДЖ под заголовком «Служение Родине и народу – жизненное кредо Первого вице-президента Мехрибан Алиевой, отмечается, что служить развитию современного независимого Азербайджана, решение социальных вопросов, приверженность идеям милосердия и духовности, поддержка нуждающихся в помощи являются философией жизни Мехрибан Алиевой. Подчеркивается, что Мехрибан Алиева вместе с Президентом Ильхамом Алиевым вносит большой вклад в динамичное развитие Азербайджана. Первый вице-президент уделяет особое внимание социальным вопросам, решению проблем малообеспеченных слоев населения.
В статьях также рассказывается о мерах по борьбе с пандемией COVID-19, осуществляемых под руководством Мехрибан Алиевой, вводе в эксплуатацию больниц модульного типа при поддержке Фонда Гейдара Алиева. Кроме того, подчеркивается, что многогранная деятельность Мехрибан Алиевой высоко оценивается как в Азербайджане, так и на международном уровне, она удостоена многочисленных международных премий.