“Əl-İslah və ət-Tənmiyə” qəzeti: Mehriban Əliyeva ictimai fəaliyyəti ilə Azərbaycan xalqının böyük rəğbətini qazanıb
03.03.2017Mərakeşin “Əl-İslah və ət-Tənmiyə” qəzetinin 3 mart tarixli nömrəsində dərc olunmuş məqalədə Mehriban Əliyevanın Azərbaycan Respublikasının Birinci vitse-prezidenti vəzifəsinə təyin edilməsindən bəhs olunur.
Məqalədə Mehriban Əliyevanın peşəkar, bilikli, təcrübəli, prinsipial və xeyirxah insan olduğu diqqətə çatdırılır.
Qəzetin baş redaktoru Əhməd Mitşunun müəllifi olduğu məqalədə Birinci vitse-prezident Mehriban Əliyevanın ölkəmizin və xalqımızın maraqlarını hər şeydən üstün tutacağı ilə bağlı fikri öz əksini tapıb.
Məqalədə vurğulanır ki, Mehriban Əliyeva öz ictimai fəaliyyəti ilə Azərbaycan xalqının böyük rəğbətini qazanıb.

“Al-Islah and at-Tanmiya” newspaper: Mehriban Aliyeva wins the Azerbaijani people’s respect by her public activity
An article printed in “Al-Islah and at-Tanmiya” newspaper of Morocco, dated March 3, talks about the appointment of Mehriban Aliyeva to the office of First Vice-president of the Republic of Azerbaijan.
The article pictures Mehriban Aliyeva as a professional, knowledgeable, experienced and benevolent person of principle.
In the article, authored by chief editor of the newspaper Ahmad Mitshu, a notion that First Vice-president Mehriban Aliyeva will prefer the interests of her country and people to everything has been emphasized.
It is underscored in the article that Mehriban Aliyeva has won the Azerbaijani people’s respect by her public activity.