“Əl-İslah və ət-Tənmiyə” qəzeti: Mehriban Əliyeva ictimai fəaliyyəti ilə Azərbaycan xalqının böyük rəğbətini qazanıb
03.03.2017Mərakeşin “Əl-İslah və ət-Tənmiyə” qəzetinin 3 mart tarixli nömrəsində dərc olunmuş məqalədə Mehriban Əliyevanın Azərbaycan Respublikasının Birinci vitse-prezidenti vəzifəsinə təyin edilməsindən bəhs olunur.
Məqalədə Mehriban Əliyevanın peşəkar, bilikli, təcrübəli, prinsipial və xeyirxah insan olduğu diqqətə çatdırılır.
Qəzetin baş redaktoru Əhməd Mitşunun müəllifi olduğu məqalədə Birinci vitse-prezident Mehriban Əliyevanın ölkəmizin və xalqımızın maraqlarını hər şeydən üstün tutacağı ilə bağlı fikri öz əksini tapıb.
Məqalədə vurğulanır ki, Mehriban Əliyeva öz ictimai fəaliyyəti ilə Azərbaycan xalqının böyük rəğbətini qazanıb.

Газета «Аль-Ислах ве ат-Танмийа»: Мехрибан Алиева завоевала любовь народа благодаря общественной деятельности
03.03.2017В номере марокканской газеты «Аль-Ислах ве ат-Танмийа» от 3 марта опубликована статья, посвященная назначению Мехрибан Алиевой первым вице-президентом Азербайджанской Республики.
В статье говорится о том, что Мехрибан Алиева является профессионалом, умным, опытным, принципиальным и милосердным человеком.
Автор статьи Ахмад Мутши, главный редактор газеты, выражает уверенность в том, что для первого вице-президента Мехрибан Алиевой первостепенными являются интересы страны и народа.
В статье подчеркивается, что благодаря общественной деятельности Мехрибан Алиева завоевала большую любовь и доверие азербайджанского народа.