Pakistan mətbuatı Mehriban Əliyevanın İslamabaddakı xeyriyyəçilik fəaliyyətindən yazir
03.10.2014Azərbaycanın birinci xanımı, Heydər Əliyev Fondunun prezidenti Mehriban Əliyevanın dəstəyi ilə İslamabad şəhərindəki Beyt-ul-Mal uşaq evində Qurban bayramı münasibətilə keçirilən tədbir Pakistan mediasında geniş işıqlandırılıb.
Pakistanın “Jang”, “The Frontier Post”, “The News”, “Navai Vakt”, “Daily Express”, “Pakistan Observer”, “Patriot”, “Azkaar”, “Pakistan in the World” , “Metro Watch”, “Daily Jinnah”, “Khabrian”, “News com”, “News Mart”, “Sarkaar” qəzetlərində və informasiya agentliklərində, həmçinin “Dawn TV”, “PTV”, “JEOTV”, “Dunya TV”, “Samaa TV”, “Express TV”, “ARY”, “Such TV” televiziya kanallarında bu tədbirlə bağlı urdu və ingilis dillərində materiallar və reportajlar yayılıb.
Reportajlarda bildirilir ki, İslamabad və Ravalpindi şəhərlərindəki 6 kimsəsiz uşaq evinin 800 nəfərdən çox sakini üçün təşkil olunmuş tədbirdə Pakistan-Azərbaycan parlamentlərarası dostluq qrupunun üzvləri, Azərbaycan səfliyinin əməkdaşları, jurnalistlər, ictimaiyyət nümayəndələri iştirak ediblər. Tədbirdə çıxış edən qonaqlar Mehriban Əliyevanın kimsəsiz uşaqlara dəstək olmasını onun humanistliyi, İslam dəyərlərinə sadiqliyi kimi qiymətləndiriblər.

The action held at Beyt-ul-Mal Children’s Home in the city of Islamabad in connection with Gurban Bayram with the support of Azerbaijan’s First Lady, President of the Heydar Aliyev Foundation Mehriban Aliyeva has been widely covered by the Pakistani mass media.
Pakistan’s “Jang”, “The Frontier Post”, “The News”, “Navai Vakt”, “Daily Express”, “Pakistan Observer”, “Patriot”, “Azkaar”, “Pakistan in the World”, “Metro Watch”, “Daily Jinnah”, “Khabrian”, “News com”, “News Mart”, “Sarkaar” newspapers, as well as “Dawn TV”, “PTV”, “JEOTV”, “Dunya TV”, “Samaa TV”, “Express TV”, “ARY”, “Such TV” TV channels have given materials and reporting about this action in English.
The reporting states that the event organized for over 800 children from 6 children’s homes in the cities of Islamabad and Ravalpindi was attended by members of the Pakistan-Azerbaijan Interparliamentary Friendship Group, employees of Azerbaijan’s Embassy, journalists and representatives of the public. Delivering a speech at the event, guests appreciated Mehriban Aliyeva’s support to orphans as humanism and loyalty to Islamic values.