“Heydər Əliyev” ordeni
29.06.2015Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin 2015-ci il 29 iyun tarixli sərəncamı ilə Mehriban Əliyeva Azərbaycan Respublikasında mədəniyyətin, təhsilin, səhiyyənin və idmanın inkişafında səmərəli fəaliyyətinə, Azərbaycan xalqının mədəni irsinin beynəlxalq miqyasda geniş təbliğinə və birinci Avropa Oyunlarının təşkilində böyük xidmətlərinə görə “Heydər Əliyev” ordeni ilə təltif edilib.
2015-ci il iyunun 29-da “Bakı-2015” birinci Avropa Oyunlarının keçirilməsində xüsusi xidmətləri olan şəxslərin, həmçinin Avropa Oyunlarında uğurla çıxış edən idmançıların, onların məşqçilərinin, idman federasiyaları sədrlərinin mükafatlandırılması mərasimində “Heydər Əliyev” ordeni Mehriban Əliyevaya təqdim olunub.

By a decree of President of the Republic of AzerbaijanIlham Aliyev dated 29 June 2015, Mehriban Aliyeva was conferred on the Heydar Aliyev Order for her activity associated with the development of culture, education and healthcare in the Republic of Azerbaijan, broad promotion of the Azerbaijani people’s cultural heritage on an international scale, and great services to the organization of the 1st European Games.
The Heydar Aliyev Order was presented to Mehriban Aliyeva on 29 June 2015, at a ceremony of awarding persons who have made special contribution to the holding of Baku-2015 1st European Games, the sportsmen that have successfully performed at the European Games, and their coaches, as well as chairpersons of sports federations.