Vyetnam Sosialist Respublikası Kommunist Partiyasının Mərkəzi Komitəsinin Baş katibinin rəsmi qarşılanma mərasimi olub
07.05.2025Azərbaycana dövlət səfərinə gələn Vyetnam Sosialist Respublikası Kommunist Partiyasının Mərkəzi Komitəsinin Baş katibi To Lamın mayın 7-də rəsmi qarşılanma mərasimi olub.
Hər iki ölkənin Dövlət bayraqlarının dalğalandığı meydanda ali qonağın şərəfinə fəxri qarovul dəstəsi düzülmüşdü.
Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva Vyetnam Sosialist Respublikası Kommunist Partiyasının Mərkəzi Komitəsinin Baş katibi To Lamı və xanımı No Fon Lini qarşıladılar.
Fəxri qarovul dəstəsinin rəisi Vyetnam Sosialist Respublikası Kommunist Partiyasının Mərkəzi Komitəsinin Baş katibinə raport verdi.
Vyetnam Sosialist Respublikasının və Azərbaycan Respublikasının Dövlət himnləri səsləndirildi.
Fəxri qarovul dəstəsi hərbi marşın sədaları altında Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin və Vyetnam Sosialist Respublikası Kommunist Partiyasının Mərkəzi Komitəsinin Baş katibi To Lamın qarşısından keçdi.

Official welcome ceremony was held for General Secretary of the Central Committee of the Communist Party of Socialist Republic of Vietnam
07.05.2025On May 7, an official welcome ceremony was held for To Lam, General Secretary of the Central Committee of the Communist Party of the Socialist Republic of Vietnam, who arrived in Azerbaijan for a state visit.
A guard of honor was arranged for the General Secretary in the square decorated with the national flags of both countries.
President of Azerbaijan Ilham Aliyev and First Lady Mehriban Aliyeva welcomed General Secretary of the Central Committee of the Communist Party of Socialist Republic of Vietnam To Lam and his spouse Ngo Phuong Ly.
The chief of the guard of honor reported to the General Secretary of the Central Committee of the Communist Party of the Socialist Republic of Vietnam.
The national anthems of the Socialist Republic of Vietnam and the Republic of Azerbaijan were played.
The guard of honor marched in front of President Ilham Aliyev and General Secretary of the Central Committee of the Communist Party of Socialist Republic of Vietnam To Lam to the accompaniment of a military march.