Bakıda Türkiyə Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğanın və birinci xanım Əminə Ərdoğanın şərəfinə dövlət ziyafəti verilib
12.06.2023İyunun 12-də Bakıda, “Gülüstan” sarayında Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin və birinci xanım Mehriban Əliyevanın adından Azərbaycan Prezidentinin dəvəti ilə ölkəmizdə dövlət səfərində olan Türkiyə Respublikasının Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğanın və birinci xanım Əminə Ərdoğanın şərəfinə dövlət ziyafəti verilib.
Ziyafət konsert proqramı ilə davam edib.
Konsert proqramında ölkəmizin tanınmış mədəniyyət və incəsənət nümayəndələrinin ifasında Azərbaycanın və Türkiyənin xalq mahnılarından və klassik musiqilərindən nümunələr səsləndirilib.

В Баку устроен государственный прием в честь Президента Турции Реджепа Тайипа Эрдогана и первой леди Эмине Эрдоган
12.06.202312 июня во дворце «Гюлистан» в Баку от имени Президента Азербайджанской Республики Ильхама Алиева и первой леди Мехрибан Алиевой был устроен государственный прием в честь находящегося в нашей стране с государственным визитом по приглашению Президента Азербайджана Президента Турецкой Республики Реджепа Тайипа Эрдогана и первой леди Эмине Эрдоган.
Президент Азербайджана Ильхам Алиев и первая леди Мехрибан Алиева встретили Президента Турции Реджепа Тайипа Эрдогана и первую леди Эмине Эрдоган.
Прием продолжился концертной программой.
На концерте в исполнении известных представителей культуры и искусства нашей страны прозвучали азербайджанские и турецкие народные песни и классическая музыка.