Bakıda Türkiyə Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğanın və birinci xanım Əminə Ərdoğanın şərəfinə dövlət ziyafəti verilib
12.06.2023İyunun 12-də Bakıda, “Gülüstan” sarayında Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin və birinci xanım Mehriban Əliyevanın adından Azərbaycan Prezidentinin dəvəti ilə ölkəmizdə dövlət səfərində olan Türkiyə Respublikasının Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğanın və birinci xanım Əminə Ərdoğanın şərəfinə dövlət ziyafəti verilib.
Ziyafət konsert proqramı ilə davam edib.
Konsert proqramında ölkəmizin tanınmış mədəniyyət və incəsənət nümayəndələrinin ifasında Azərbaycanın və Türkiyənin xalq mahnılarından və klassik musiqilərindən nümunələr səsləndirilib.

Baku hosted state reception in honor of Turkish President Recep Tayyip Erdogan and First Lady Emine Erdogan
12.06.2023A state reception has been hosted on behalf of President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev and First Lady Mehriban Aliyeva in honor of President of the Republic of Türkiye Recep Tayyip Erdogan, who is on a state visit to Azerbaijan at the invitation of President Ilham Aliyev, and First Lady Emine Erdogan at the Gulustan Palace, Baku.
President of Azerbaijan Ilham Aliyev and First Lady Mehriban Aliyeva welcomed President of Türkiye Recep Tayyip Erdogan and First Lady Emine Erdogan.