Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev mayın 21-də Litva Respublikasına rəsmi səfər edib.
Prezident İlham Əliyevi və birinci xanım Mehriban Əliyevanı Litvanın ətraf mühit naziri Simonas Gentvilas və digər rəsmi şəxslər qarşılayıblar.
Vilnüsdə rəsmi qarşılanma mərasimi
Mayın 22-də Vilnüsdəki Prezident Sarayında Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin rəsmi qarşılanma mərasimi olub.
Prezident İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva xatirə kitabını imzalayıblar.
Litvanın birinci xanımı ilə görüş
Mayın 22-də Vilnüsdə Mehriban Əliyevanın Litva Respublikasının birinci xanımı Diana Nausediene ilə görüşü olub.
Litva Milli Kitabxanası ilə tanışlıq
Mayın 22-də Azərbaycan Respublikasının birinci xanımı Mehriban Əliyeva və Litva Respublikasının birinci xanımı Diana Nausediene Martyunas Mazvyudas adına Litva Milli Kitabxanası ilə tanış olublar.
Mehriban Əliyevaya kitabxananın fəaliyyəti barədə məlumat verilib.
Mehriban Əliyevanın adından kitabxanaya Azərbaycanın mədəniyyəti, incəsənəti, tarixi, həmçinin Qarabağ və Şuşa haqqında kitablar hədiyyə edilib.
Vilnüsdə rəsmi lanç
Mayın 22-də Vilnüsdə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin və birinci xanım Mehriban Əliyevanın şərəfinə Litva Respublikasının Prezidenti Gitanas Nauseda və xanımı Diana Nausediene tərəfindən rəsmi lanç verilib.
Litvanın müstəqilliyi uğrunda mübarizədə həlak olanların xatirəsinə ucaldılan abidəni ziyarət
Mayın 22-də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva Vilnüsdə Litva Respublikasının müstəqilliyi uğrunda mübarizədə həlak olanların xatirəsinə ucaldılan abidəni ziyarət ediblər.
Vilnüs Qədim şəhərində gəzinti
Mayın 22-də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva Vilnüs Qədim şəhərini gəziblər.

21 мая Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев прибыл с официальным визитом в Литовскую Республику.
Президента Ильхама Алиева и первую леди Мехрибан Алиеву встречали министр окружающей среды Литвы Симонас Гентвилас и другие официальные лица.
В Вильнюсе состоялась церемония официальной встречи
22 мая в Президентском дворце в Вильнюсе состоялась церемония официальной встречи Президента Азербайджанской Республики Ильхама Алиева.
Встреча с первой леди Литвы
22 мая в Вильнюсе состоялась встреча первой леди Азербайджанской Республики Мехрибан Алиевой и первой леди Литовской Республики Дианы Науседене.
Ознакомление с Литовской национальной библиотекой
22 мая первая леди Азербайджанской Республики Мехрибан Алиева и первая леди Литовской Республики Диана Науседене ознакомились с Литовской национальной библиотекой имени Мартинаса Мажвидаса.
Первая леди Мехрибан Алиева была проинформирована о деятельности библиотеки.
В завершение от имени первой леди Мехрибан Алиевой библиотеке были переданы в дар книги о культуре, искусстве, истории Азербайджана, а также о Карабахе и Шуше.
В Вильнюсе дан официальный ланч
22 мая в Вильнюсе от имени Президента Литовской Республики Гитанаса Науседы и его супруги Дианы Науседене дан официальный ланч в честь Президента Азербайджанской Республики Ильхама Алиева и первой леди Мехрибан Алиевой.
Посещение мемориала в память о погибших в борьбе за независимость Литвы
22 мая Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев и первая леди Мехрибан Алиева посетили в Вильнюсе мемориал в память о погибших в борьбе за независимость Литовской Республики.
Прогулка по Старому городу Вильнюса
22 мая Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев и первая леди Мехрибан Алиева совершили прогулку по Старому городу Вильнюса.