Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev mayın 21-də Litva Respublikasına rəsmi səfər edib.
Prezident İlham Əliyevi və birinci xanım Mehriban Əliyevanı Litvanın ətraf mühit naziri Simonas Gentvilas və digər rəsmi şəxslər qarşılayıblar.
Vilnüsdə rəsmi qarşılanma mərasimi
Mayın 22-də Vilnüsdəki Prezident Sarayında Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin rəsmi qarşılanma mərasimi olub.
Prezident İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva xatirə kitabını imzalayıblar.
Litvanın birinci xanımı ilə görüş
Mayın 22-də Vilnüsdə Mehriban Əliyevanın Litva Respublikasının birinci xanımı Diana Nausediene ilə görüşü olub.
Litva Milli Kitabxanası ilə tanışlıq
Mayın 22-də Azərbaycan Respublikasının birinci xanımı Mehriban Əliyeva və Litva Respublikasının birinci xanımı Diana Nausediene Martyunas Mazvyudas adına Litva Milli Kitabxanası ilə tanış olublar.
Mehriban Əliyevaya kitabxananın fəaliyyəti barədə məlumat verilib.
Mehriban Əliyevanın adından kitabxanaya Azərbaycanın mədəniyyəti, incəsənəti, tarixi, həmçinin Qarabağ və Şuşa haqqında kitablar hədiyyə edilib.
Vilnüsdə rəsmi lanç
Mayın 22-də Vilnüsdə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin və birinci xanım Mehriban Əliyevanın şərəfinə Litva Respublikasının Prezidenti Gitanas Nauseda və xanımı Diana Nausediene tərəfindən rəsmi lanç verilib.
Litvanın müstəqilliyi uğrunda mübarizədə həlak olanların xatirəsinə ucaldılan abidəni ziyarət
Mayın 22-də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva Vilnüsdə Litva Respublikasının müstəqilliyi uğrunda mübarizədə həlak olanların xatirəsinə ucaldılan abidəni ziyarət ediblər.
Vilnüs Qədim şəhərində gəzinti
Mayın 22-də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva Vilnüs Qədim şəhərini gəziblər.

President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev was on a visit to the Republic of Lithuania, May 21.
President Ilham Aliyev and First Lady Mehriban Aliyeva were welcomed by Lithuanian Minister of Environment Simonas Gentvilas, and other officials.
Official welcoming in Vilnius
On May 22, an official welcoming ceremony took place for Azerbaijani President Ilham Aliyev at the Presidential palace in Vilnius.
President Ilham Aliyev and First Lady Mehriban Aliyeva signed the Guest Book.
Meeting with the first lady of Lithuania
On May 22, Mehriban Aliyeva met with First Lady of the Republic of Lithuania Diana Nausėdienė in Vilnius.
Becoming familiar with the National Library of Lithuania
On May 22, First Lady of the Republic of Azerbaijan Mehriban Aliyeva and First Lady of the Republic of Lithuania Diana Nausėdienė became familiar with the Lithuanian National Library named after Martynas Mažvydas
Mehriban Aliyeva was informed of the library’s activities.
Books about Azerbaijan’s culture, art, history, as well as Karabakh and Shusha were presented to the library on behalf of Mehriban Aliyeva.
Official dinner in Vilnius
On May 22, an official dinner was served in honour of Azerbaijani President Ilham Aliyev and First Lady Mehriban Aliyeva on behalf of Lithuanian President Gitanas Nauseda and his spouse Diana Nausėdienė in Vilnius.
Visiting the monument erected in memory of those perished for the independence of Lithuania
On May 22, Azerbaijani President Ilham Aliyev and First Lady Mehriban Aliyeva paid a visit to the monument erected in memory of those perished for the independence of the Republic of Lithuaniain Vilnius.
Promenade in Old city of Vilnius
On May 22, Azerbaijani President Ilham Aliyev and First Lady Mehriban Aliyeva walked round Old city of Vilnius.