Suqovuşan qəsəbəsindəki tam orta məktəbin binası əsaslı təmir ediləcək
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva Suqovuşana səfərləri çərçivəsində qəsəbədəki 144 şagird yerlik tam orta məktəbin binasında olub, təhsil müəssisəsindəki vəziyyətlə maraqlanıblar.
Qarabağ iqtisadi rayonuna daxil olan işğaldan azad edilmiş ərazilərdə (Şuşa rayonu istisna olmaqla) Azərbaycan Respublikası Prezidentinin xüsusi nümayəndəsi Emin Hüseynov dövlətimizin başçısına və birinci xanıma eskiz layihəsi əsasında məlumat verdi.
Qeyd olundu ki, yararsız vəziyyətə düşmüş Suqovuşan qəsəbə tam orta məktəbinin binası Təhsil Nazirliyi tərəfindən təmir olunacaq. Diqqətə çatdırılıb ki, məktəbin ərazisi 1 hektardır. Binanın ümumi sahəsi 820 kvadratmetrə yaxındır. Məktəb 12 sinif otağından, 60 nəfərlik akt zalından və kitabxanadan ibarətdir.
Bildirildi ki, dördmərtəbəli binanın fasadının ətrafdakı fərdi evlərə uyğunlaşdırılacağı nəzərdə tutulur. Fasadda fərdi evlərdə olduğu kimi, dekorativ təbii daşlardan istifadə ediləcək. Məktəbdə müasir standartlara uyğun idman meydançası qurulacaq, həyətyanı sahə abadlaşdırılacaq.

Secondary school building in Sugovushan settlement to be overhauled
20.03.2022As part of the visit to Sugovushan settlement, President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev and First Lady Mehriban Aliyeva have visited the 144-seat secondary school building there and enquired about the state of the school.
Special Representative of the Azerbaijani President in the liberated territories of the Karabakh Economic Region (except Shusha district) Emin Huseynov informed the President and the First Lady on the basis of the sketch project. He noted that the building of the Sugovushan secondary school, which fell into disrepair, will be reconstructed by the Ministry of Education. The school covers an area of 1 hectare. The total area of the building is about 820 square meters. The school features 12 classrooms, an assembly hall for 60 people and a library.