Prezident İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva Şuşada “Qarabağ” hotelinin açılışında iştirak ediblər
Avqustun 29-da Azərbaycanın mədəniyyət paytaxtı Şuşa şəhərində yenidənqurma işləri yekunlaşan “Qarabağ” hotelinin açılışı olub.
Qeyd edək ki, 1980-cı ildə inşa edilən hotelin binası 1992-ci ilin mayında Şuşa şəhərinin işğalı nəticəsində öz fəaliyyətini dayandırıb və baxımsızlıqdan tamamilə yararsız vəziyyətə düşüb. Şuşa şəhəri müzəffər Azərbaycan Ordusunun şanlı Zəfəri nəticəsində Ermənistanın işğalından azad edildikdən sonra 2021-ci ildə Prezident İlham Əliyevin tapşırığına əsasən, hoteldə təmir-bərpa və yenidənqurma işləri həyata keçirilməyə başlandı. Müasir səviyyəyə çatdırılan hoteldə Şuşa şəhərinə səfər edəcək qonaqların rahatlığı üçün hər cür şərait yaradılıb. Burada müxtəlif kateqoriyalı otaqlar var. Binada restoran və bar qonaqların ixtiyarına veriləcək. Oteldə işgüzar görüşlərin və tədbirlərin keçirilməsi üçün konfrans otağı yaradılıb. Hotel ərazisində avtomobil dayanacağı da inşa edilib. Hotelə yaxın olan parkın ərazisi abadlaşdırılıb, fəvvarələr qurulub və park işğaldan əvvəlki görkəminə qaytarılıb.

Президент Ильхам Алиев и первая леди Мехрибан Алиева приняли участие в открытии отеля «Карабах» в Шуше
29.08.202129 августа в культурной столице Азербайджана – городе Шуша состоялось открытие реконструированного отеля «Карабах».
Отметим, что отель, здание которого было построено в 1980 году, приостановил свою деятельность в мае 1992 года в результате оккупации города Шуша и находился в непригодном состоянии. После освобождения города Шуша от армянской оккупации в результате славной Победы победоносной Азербайджанской армии по поручению Президента Ильхама Алиева в 2021 году в отеле начались ремонтно-восстановительные работы и реконструкция. В современном отеле созданы все условия для удобства гостей, которые будут приезжать в город Шуша. Здесь имеются номера разной категории, в распоряжение гостей будут переданы ресторан и бар. В отеле создана конференц-комната для проведения деловых встреч и мероприятий. На территории отеля построена автостоянка. Расположенный рядом с отелем парк благоустроен, построены фонтаны. Парку возвращен прежний вид, который он имел до оккупации.