01.10.2019Azərbaycan Respublikasının Birinci vitse-prezidenti Mehriban Əliyeva oktyabrın 1-də Azərbaycan əsilli dünyaca məşhur müğənni və bəstəkar Sami Yusufla görüşüb.
Birinci vitse-prezident Mehriban Əliyeva müğənniyə “Azərbaycan Respublikası Prezidentinin fəxri diplomu”nu təqdim etdi.
Birinci vitse-prezident Mehriban Əliyeva Sami Yusufun II Nəsimi – şeir, incəsənət və mənəviyyat Festivalındakı iştirakını yüksək dəyərləndirdi. Mehriban Əliyeva müğənninin bu ilin iyununda Bakıda UNESKO-nun Ümumdünya İrs Komitəsinin 43-cü sessiyası çərçivəsində keçirilən konsertdəki çıxışını da xatırladı, bu konsertin ən yüksək səviyyədə təşkil edildiyini və Azərbaycan ilə UNESKO arasındakı əlaqələrə töhfə olduğunu vurğuladı. Birinci vitse-prezident bildirdi ki, Azərbaycan Prezidentinin Sərəncamına əsasən UNESKO-nun Ümumdünya İrs Komitəsinin 43-cü sessiyasının Bakıda təşkili və keçirilməsində fəal iştirak etmiş şəxslər “Azərbaycan Respublikası Prezidentinin fəxri diplomu” ilə təltif ediliblər. Bu şəxslərin sırasında Sami Yusuf da var.

First Vice-president Mehriban Aliyeva presents an Honorary Diploma of the Azerbaijani President to renowned singer and composer Sami Yusuf
01.10.2019First Vice-president of the Republic of Azerbaijan Mehriban Aliyeva met with world-renowned singer and composer of Azerbaijani descent Sami Yusuf, October 1.
First Vice-president Mehriban Aliyeva presented the Honorary Diploma of the Azerbaijani President to the singer.
First Vice-president Mehriban Aliyeva highly appreciated Sami Yusuf’s participation in the 2nd Nasimi – Poetry, Art and Morality Festival. Mehriban Aliyeva recalled the singer’s participation in the concert arranged within the framework of the 43rd Session of the UNESCO World Heritage Committee held in Baku in June this year, underscoring that this concert was organized on the highest level, contributing to the relations between Azerbaijan and UNESCO. The First Vice-president noted that, based on the Resolution of the Azerbaijani President, persons who have actively participated in the organization and holding of the 43rd Session of the UNESCO World Heritage Committee in Baku were conferred on the “Honorary Diploma of the President of the Republic of Azerbaijan”. Among them is also Sami Yusuf.