01.10.2019Azərbaycan Respublikasının Birinci vitse-prezidenti Mehriban Əliyeva oktyabrın 1-də Azərbaycan əsilli dünyaca məşhur müğənni və bəstəkar Sami Yusufla görüşüb.
Birinci vitse-prezident Mehriban Əliyeva müğənniyə “Azərbaycan Respublikası Prezidentinin fəxri diplomu”nu təqdim etdi.
Birinci vitse-prezident Mehriban Əliyeva Sami Yusufun II Nəsimi – şeir, incəsənət və mənəviyyat Festivalındakı iştirakını yüksək dəyərləndirdi. Mehriban Əliyeva müğənninin bu ilin iyununda Bakıda UNESKO-nun Ümumdünya İrs Komitəsinin 43-cü sessiyası çərçivəsində keçirilən konsertdəki çıxışını da xatırladı, bu konsertin ən yüksək səviyyədə təşkil edildiyini və Azərbaycan ilə UNESKO arasındakı əlaqələrə töhfə olduğunu vurğuladı. Birinci vitse-prezident bildirdi ki, Azərbaycan Prezidentinin Sərəncamına əsasən UNESKO-nun Ümumdünya İrs Komitəsinin 43-cü sessiyasının Bakıda təşkili və keçirilməsində fəal iştirak etmiş şəxslər “Azərbaycan Respublikası Prezidentinin fəxri diplomu” ilə təltif ediliblər. Bu şəxslərin sırasında Sami Yusuf da var.

Первый вице-президент Мехрибан Алиева вручила известному певцу и композитору Сами Юсуфу почетный диплом Президента Азербайджана
01.10.20191 октября Первый вице-президент Азербайджанской Республики Мехрибан Алиева встретилась с известным в мире певцом и композитором азербайджанского происхождения Сами Юсуфом.
Первый вице-президент Мехрибан Алиева вручила певцу «Почетный диплом Президента Азербайджанской Республики».
Первый вице-президент Мехрибан Алиева высоко оценила участие Сами Юсуфа во II Фестивале поэзии, искусства и духовности - Насими. Мехрибан Алиева вспомнила выступление певца на концерте, проведенном в рамках 43-й сессии Комитета Всемирного наследия ЮНЕСКО, состоявшейся в июне этого года в Баку, подчеркнула, что этот концерт был организован на самом высоком уровне и стал вкладом в связи между Азербайджаном и ЮНЕСКО. Первый вице-президент отметила, что на основании Распоряжения Президента Азербайджана лица, активно участвовавшие в организации и проведении 43-й сессии Комитета Всемирного наследия ЮНЕСКО в Баку, награждены «Почетным дипломом Президента Азербайджанкой Республики». Среди них есть и Сами Юсуф.