İsmayıllı rayonunun İvanovka kəndindəki Mədəniyyət Sarayı əsaslı təmirdən sonra istifadəyə verilib
14.09.2019Sentyabrın 14-də İsmayıllı rayonunun İvanovka kəndindəki Mədəniyyət Sarayının əsaslı təmirdən sonra açılışı olub.
Azərbaycan Respublikasının Birinci vitse-prezidenti Mehriban Əliyeva və qızı Leyla Əliyeva açılışda iştirak ediblər.
İvanovkalılar Mehriban Əliyevanı duz-çörəklə qarşıladılar.
Mehriban Əliyeva: Sizin İvanovka kəndində olmağıma çox şadam. Sizin yanınıza həmişə böyük məmnuniyyətlə gəlirəm.
Nikitin adına kollektiv təsərrüfatın Müşahidə Şurasının sədri Olqa Jabina: Salam. Xoş gəlmisiniz.
Milli geyimli qızlar: Bizim çörəyimizin dadına baxın.
Mehriban Əliyeva: Məmnuniyyətlə.
Birinci vitse-prezident Mehriban Əliyeva və qızı Leyla Əliyeva çörəyin dadına baxdılar.
Mehriban Əliyeva: Sizin yeməkləriniz həmişə ləzizdir.
Birinci vitse-prezident Mədəniyyət Sarayında yaradılan şəraitlə tanış oldu.
Mədəniyyət müəssisəsinin musiqi kollektivi ilə görüşən Mehriban Əliyeva dedi: Salam. Sizi Mədəniyyət Sarayının istifadəyə verilməsi münasibətilə təbrik edirəm. Sizin yanınıza qonaq gələndə həmişə xoşbəxt oluram.
Sonra Birinci vitse-prezident Mehriban Əliyeva Mədəniyyət Sarayının musiqi kollektivinin ifalarını dinlədi.
İvanovka Mədəniyyət Sarayı 1985-ci ildə tikilib. Binada uzun müddət əsaslı təmir işləri aparılmadığından yararsız vəziyyətə düşmüşdü və mədəniyyət müəssisəsi fəaliyyətini dayandırmaq məcburiyyətində qalmışdı. Prezident İlham Əliyevin 2018-ci ilin sentyabrında imzaladığı Sərəncama əsasən İvanovka kənd Mədəniyyət Sarayının əsaslı təmiri, zəruri avadanlıq və inventarlarla təmin edilməsi üçün Prezidentin Ehtiyat Fondundan İsmayıllı Rayon İcra Hakimiyyətinə 2,5 milyon manat vəsait ayrıldı, binanın əvvəlki memarlıq üslubu saxlanmaqla əsaslı təmir edildi. Burada akt, banket zalları, musiqi məktəbinin fəaliyyət göstərdiyi otaqlar, rəqs salonu, kitabxana əvvəlki görkəmi saxlanılmaqla əsaslı təmir olundu.
Olqa Jabina: Bu, bizə gözəl hədiyyədir. İndi bizim nəinki çörəyimiz, bu mahnılarımız da var. Çox sağ olun.

The Culture Palace in Ivanovka village of Ismailli district is commissioned after basic repair
14.09.2019On September 14, inauguration of the Culture Palace in Ivanovka village of Ismailli district took place after basic repair.
Residents of Ivanovka welcomed Mehriban Aliyeva with salt and bread.
Mehriban Aliyeva: I am pleased to be in your Ivanovka village. I always visit your place with great pleasure.
Chairperson of the Supervisory Board of the Nikitin Collective Farm Olga Zhabina: Hello. Welcome.
Girls in national garments: Please taste our bread.
Mehriban Aliyeva: With pleasure.
First Vice-president Mehriban Aliyeva and her daughter Leyla Aliyeva tasted the bread.
Mehriban Aliyeva: Your dishes are always delicious.
The First Vice-president became familiarized with the conditions created in the Culture Palace.
Meeting the music band of the cultural establishment, Mehriban Aliyeva said: Hello. Congratulations on the commissioning of the Culture Palace. I am always happy to visit your place.
Then, First Vice-president Mehriban Aliyeva listened to performances of the Culture Palace’s music band.
The Culture Palace in Ivanovka was constructed in 1985. Due to lack of performing any repair work for a long time, the building had fallen into disrepair, and was forced to suspend its activities. Based on the Resolution signed by President Ilham Aliyev in September 2018, 2.5 million Manats were allocated to the Ismailli District Executive Authority from the President’s Reserve Fund for the basic repair of the palace and provision with necessary furniture and equipment. The building was repaired, keeping its previous architectural style. The assembly hall, banquet room, rooms where the music school is operating, the dance salon and the library were basically repaired, keeping their previous look.
Olga Zhabina: This is a nice present for us. Now, we have not only bread, but also music. Thank You very much.