Prezident İlham Əliyev və ailə üzvləri Fəxri xiyabanda ulu öndər Heydər Əliyevin məzarını ziyarət ediblər
10.05.2019Mayın 10-u müasir müstəqil Azərbaycanın memarı və qurucusu, görkəmli dövlət xadimi, xalqımızın dahi oğlu və ümummilli lideri Heydər Əliyevin anadan olmasının 96-cı ildönümü günüdür. Bu münasibətlə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev, birinci xanım Mehriban Əliyeva, ailə üzvləri, Ulu Öndərin doğmaları və yaxınları Fəxri xiyabanda ümummilli lider Heydər Əliyevin məzarını ziyarət ediblər.
Prezident İlham Əliyev ümummilli lider Heydər Əliyevin məzarı önünə əklil qoyub, Ulu Öndərin xatirəsini ehtiramla anıb.
Azərbaycan Respublikasının dövlət himni səslənib.
Sonra dövlətimizin başçısı və ailə üzvləri Ulu Öndərin ömür-gün yoldaşı, görkəmli oftalmoloq-alim, akademik Zərifə xanım Əliyevanın xatirəsini ehtiramla anaraq məzarı üzərinə gül dəstələri qoyublar.
Görkəmli dövlət xadimi Əziz Əliyevin və tanınmış həkim-alim Tamerlan Əliyevin məzarları üzərinə də gül dəstələri düzülüb.

Президент Ильхам Алиев и члены его семьи в Аллее почетного захоронения посетили могилу великого лидера Гейдара Алиева
10.05.201910 мая – день 96-й годовщины со дня рождения архитектора и созидателя современного независимого Азербайджана, выдающегося государственного деятеля, гениального сына и общенационального лидера нашего народа Гейдара Алиева.
В день рождения спасителя нашего народа Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев, первая леди Мехрибан Алиева и члены семьи посетили могилу общенационального лидера в Аллее почетного захоронения.
Прозвучал Государственный гимн Азербайджанской Республики.
Затем глава государства и члены семьи посетили могилу супруги великого лидера, ученого-офтальмолога, академика Зарифы ханым Алиевой, возложили на ее могилу цветы.
Также были возложены цветы на могилы видного государственного деятеля Азиза Алиева и известного врача-ученого Тамерлана Алиева.