03.04.2019Heydər Əliyev Fondu tərəfindən yüksək texnologiyalı protezlərlə təmin olunan hərbçilərlə aprelin 3-də görüş keçirilib.
Azərbaycan Respublikasının Birinci vitse-prezidenti, Heydər Əliyev Fondunun prezidenti Mehriban Əliyeva yüksək texnologiyalı protezlərlə təmin olunan hərbçilərlə görüşüb, onlarla səmimi söhbət edib.
Söhbət zamanı Mehriban Əliyeva vətənpərvər övladlarımızın qəhrəmanlığını, şücaətini yüksək dəyərləndirdiyini, hər zaman onlara dəstək olacağını vurğulayaraq dedi:
- Siz hər bir insan üçün çox dəyərli olan sağlamlığınızı Vətən, torpaq yolunda qurban vermisiniz. Siz güllələr, bomba altında Azərbaycan uğrunda, torpağımız, Vətənimiz uğrunda həyatınızı qurban verməyə hazır olmusunuz. Mən fəxr edirəm ki, Azərbaycanın belə oğulları var, mənim belə qardaşlarım var.
Mən hər zaman deyirəm ki, Azərbaycan çox zəngin ölkədir, sərvətləri, gözəl təbiəti var. Amma bizim ən böyük sərvətimiz Azərbaycan xalqıdır, Azərbaycan insanıdır. Doğrudan da Azərbaycan xalqı fəxr etməlidir ki, sizin kimi oğullar yetirib. Analarımız fəxr etməlidirlər ki, sizin kimi igid övladlar böyüdüblər. Belə xalqla, belə əsgərlərlə, zabitlərlə, belə qardaşlarla biz Qarabağı mütləq qaytaracağıq. Qarabağın hər bir kəndində, hər bir şəhərində Azərbaycan bayrağı dalğalanacaq.
Mən bir daha sizə dərin minnətdarlığımı bildirirəm. Mən bilirəm ki, Heydər Əliyev Fondunun əməkdaşları daim sizinlə ünsiyyətdədirlər. Bir daha sizi əmin etmək istəyirəm ki, hər bir problemin həllində biz əlimizdən gələn hər şeyi etməyə hazırıq. Siz müraciət edirsiniz, bilirəm ünsiyyətdəsiniz. Hər bir problemin həllini şəxsən özüm diqqətdə saxlayacağam. Mən mümkün olan köməyi ən yüksək səviyyədə göstərəcəyəm. Sağ olun.

Meeting with servicemen who have been provided with high-tech prosthetic devices
03.04.2019A meeting took place, April 3, with servicemen who have been provided with high-tech prosthetic limbs by the Heydar Aliyev Foundation.
At the meeting held at the Heydar Aliyev Centre, first, the martyrs of the April battles were commemorated with one minute’s silence.
First Vice-president of the Republic of Azerbaijan, President of the Heydar Aliyev Foundation Mehriban Aliyeva met with servicemen who have been provided with high-tech prosthetic limbs, and had a sincere conversation with them.
During the conversation, Mehriban Aliyeva underscored that she highly appreciated the courage of our patriots, saying she would always support them:
- You have sacrificed your health - very valuable for every human being – for the Homeland, for our lands. You were ready to sacrifice your life for Azerbaijan, for our lands, our Homeland, under bullets, and bombs. I am proud of Azerbaijan having such sons, my brothers.
I have always said Azerbaijan is a very rich country, with its resources, and nature. But, our greatest rich is the people of Azerbaijan. The people of Azerbaijan should, indeed, take pride in sons like yourselves. Our mothers should be proud of bringing up such sons like yourselves. With such a people, such soldiers, officers, brothers, we will definitely return Garabagh. Azerbaijani flag will fly in every Azerbaijani village, and in every city/town.
I want to once more sincerely thank you. I know that employees of the Heydar Aliyev Foundation have been continually keeping contact with you. I want to once more assure you that we are ready to do our best to make sure that all your problems are solved. You have applied, I know, you have been keeping contact. I will personally see to every problem’s solving. I will provide every assistance possible on the highest level. Thank you.