Bakıda cüdo üzrə dünya çempionatının təntənəli açılış mərasimi keçirilib
21.09.2018Bakıda, Milli Gimnastika Arenasında cüdo üzrə dünya çempionatının təntənəli açılış mərasimi keçirilib.
Mərasimdə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev, xanımı Mehriban Əliyeva və ailə üzvləri, Beynəlxalq Cüdo Federasiyasının prezidenti Marius Vizer, dövlət və hökumət rəsmiləri iştirak ediblər.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev cüdo üzrə dünya çempionatını açıq elan edib.
Mərasimin sonunda Prezident İlham Əliyev, birinci xanım Mehriban Əliyeva və ailə üzvləri Avropa Olimpiya Komitələrinin sabiq prezidenti, cüdo veteranı Patrik Hikki və dünya şöhrətli müğənni Al Bano ilə çay süfrəsi arxasında söhbət ediblər.
Xatırladaq ki, sentyabrın 27-dək davam edəcək cüdo üzrə dünya çempionatında 125 ölkədən 800-dək idmançı mübarizə aparır. Azərbaycan çempionatda 9 kişi və 6 qadın idmançı ilə təmsil olunur.

В Баку состоялась торжественная церемония открытия чемпионата мира по дзюдо
B Баку на Национальной гимнастической арене состоялась торжественная церемония открытия чемпионата мира по дзюдо.
В церемонии приняли участие Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев, его супруга Мехрибан Алиева и члены семьи, президент Международной федерации дзюдо Мариус Визер, официальные лица государства и правительства.
Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев объявил чемпионат мира по дзюдо открытым.
После церемонии открытия Президент Ильхам Алиев, первая леди Мехрибан Алиева и члены семьи побеседовали за чайным столом с экс-президентом Европейских олимпийских комитетов, ветераном дзюдо Патриком Хикки и всемирно известным певцом Аль Бано.
На чемпионате мира по дзюдо, который продлится до 27 сентября, будут вести борьбу примерно 800 спортсменов из 125 стран. Aзербайджан представлен на чемпионате 9 спортсменами и 6 спортсменками.