Prezident İlham Əliyev Beynəlxalq Cüdo Federasiyasının prezidenti Marius Vizer ilə görüşüb
21.09.2018Sentyabrın 21-də Bakıda keçirilən cüdo üzrə dünya çempionatının təntənəli açılış mərasimi çərçivəsində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev, birinci xanım Mehriban Əliyeva və ailə üzvləri Beynəlxalq Cüdo Federasiyasının prezidenti Marius Vizer ilə görüşüblər.
Görüşdə cüdo üzrə dünya çempionatının Bakıda yüksək səviyyədə keçirildiyi qeyd olunub. Azərbaycanın mötəbər idman tədbirlərinin mütəmadi olaraq keçirildiyi bir məkana çevrildiyi bildirilib.
Söhbət zamanı Azərbaycanın beynəlxalq idman əməkdaşlığına töhfə verdiyi, ölkəmizdə idmana dövlət səviyyəsində qayğı göstərildiyi bildirilib, Azərbaycan idmançılarının böyük uğurlar əldə etdikləri qeyd olunub.
Beynəlxalq Cüdo Federasiyası ilə uğurlu əməkdaşlığın həyata keçirildiyi bildirilən görüşdə Azərbaycanın bu qurumun fəal üzvlərindən biri olduğu vurğulanıb, gələcəkdə əməkdaşlığın daha da genişləndiriləcəyinə əminlik ifadə edilib.
Sonra Mehriban Əliyevaya idman aləmində və “Ədalətli oyunlar”ın təbliğində nümunəvi nailiyyətlərinə görə Beynəlxalq Ədalətli Oyunlar Komitəsinin “Xüsusi xidmətlərə görə” medalı təqdim olunub.

Президент Ильхам Алиев встретился с президентом Международной федерации дзюдо Мариусом Визером
21.09.201821 сентября в рамках торжественной церемонии открытия проходящего в Баку чемпионата мира по дзюдо Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев, первая леди Мехрибан Алиева и члены семьи встретились с президентом Международной федерации дзюдо Мариусом Визером.
На встрече было отмечено, что чемпионат мира по дзюдо проходит в Баку на высоком уровне. Было сообщено, что Азербайджан стал местом регулярного проведения престижных спортивных мероприятий.
В ходе беседы было отмечено, что Азербайджан вносит вклад в международное спортивное сотрудничество, в нашей стране на государственном уровне проявляется забота о спорте, азербайджанские спортсмены достигают больших успехов.
На встрече было отмечено, что с Международной федерацией дзюдо осуществляется успешное сотрудничество, подчеркнуто, что Азербайджан является одним из активных членов этой структуры, выражена уверенность в том, что в дальнейшем сотрудничество будет еще более расширяться.
Затем Мехрибан Алиевой за успехи в мире спорта и пропаганду «Справедливых игр» была вручена медаль Международного комитетом справедливых игр - «За особые заслуги».