Prezident İlham Əliyev Beynəlxalq Cüdo Federasiyasının prezidenti Marius Vizer ilə görüşüb
21.09.2018Sentyabrın 21-də Bakıda keçirilən cüdo üzrə dünya çempionatının təntənəli açılış mərasimi çərçivəsində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev, birinci xanım Mehriban Əliyeva və ailə üzvləri Beynəlxalq Cüdo Federasiyasının prezidenti Marius Vizer ilə görüşüblər.
Görüşdə cüdo üzrə dünya çempionatının Bakıda yüksək səviyyədə keçirildiyi qeyd olunub. Azərbaycanın mötəbər idman tədbirlərinin mütəmadi olaraq keçirildiyi bir məkana çevrildiyi bildirilib.
Söhbət zamanı Azərbaycanın beynəlxalq idman əməkdaşlığına töhfə verdiyi, ölkəmizdə idmana dövlət səviyyəsində qayğı göstərildiyi bildirilib, Azərbaycan idmançılarının böyük uğurlar əldə etdikləri qeyd olunub.
Beynəlxalq Cüdo Federasiyası ilə uğurlu əməkdaşlığın həyata keçirildiyi bildirilən görüşdə Azərbaycanın bu qurumun fəal üzvlərindən biri olduğu vurğulanıb, gələcəkdə əməkdaşlığın daha da genişləndiriləcəyinə əminlik ifadə edilib.
Sonra Mehriban Əliyevaya idman aləmində və “Ədalətli oyunlar”ın təbliğində nümunəvi nailiyyətlərinə görə Beynəlxalq Ədalətli Oyunlar Komitəsinin “Xüsusi xidmətlərə görə” medalı təqdim olunub.

President Ilham Aliyev meets the president of the International Judo Federation
21.09.2018President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev, First Lady Mehriban Aliyeva and family members met, in the framework of the inauguration of the world judo championship being hosted in Baku, with President of the International Judo Federation Marius Vizer, September 21.
High-level organization of the world judo championship in Baku was emphasized at the meeting. It was noted that Azerbaijan has turned into a place regularly hosting reputable sports events.
Azerbaijan’s contribution to the international sports cooperation, the state care for sports in our country, as well as great achievements reached by Azerbaijani sportsmen were mentioned during the meeting.
At the meeting, in which successful cooperation with the International Judo Federation was underscored, confidence was expressed with regard to widening this cooperation in future.
Then Mehriban Aliyeva was presented the Medal of Special Merit of the International Fair Play Committee for her exemplary achievements in the sports world, and promotion of Fair Plays.