Bakıda Azərbaycan-İtaliya biznes forumu keçirilib
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və ölkəmizdə rəsmi səfərdə olan İtaliya Respublikasının Prezidenti Sercio Mattarella biznes forumda iştirak ediblər.
Azərbaycanın birinci xanımı Mehriban Əliyeva və İtaliya Prezidentinin qızı Laura Mattarella da biznes forumda olublar.
Biznes forumda Azərbaycan və İtaliya tərəfindən rəsmi şəxslərlə yanaşı, enerji, tikinti, dizayn və memarlıq, infrastruktur, nəqliyyat, kənd təsərrüfatı, logistika, mühəndislik, sənaye sahələrində fəaliyyət göstərən 350-dək iş adamı iştirak edib.

В Баку состоялся азербайджано-итальянский бизнес-форум
Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев и находящийся с официальным визитом в нашей стране Президент Итальянской Республики Серджо Маттарелла приняли участие в бизнес-форуме.
Первая леди Азербайджана Мехрибан Алиева и дочь Президента Италии Лаура Маттарелла также присутствовали на бизнес-форуме.
В бизнес-форуме наряду с официальными лицами Азербайджана и Италии, также приняли участие около 350 бизнесменов, занимающихся деятельностью в энергетической, строительной, инфраструктурной, транспортной, сельскохозяйственной, логистической, инженерной, промышленной сферах, а также в области дизайна и архитектуры.