Prezident İlham Əliyev ELPIDA Assosiasiyasının və Marianna Vardinoyannis Fondunun prezidentinə “Dostluq” ordeni təqdim edib
15.03.2018Martın 15-də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev ELPIDA Assosiasiyasının və Marianna Vardinoyannis Fondunun prezidenti, UNESCO-nun xoşməramlı səfiri xanım Marianna Vardinoyannisə “Dostluq” ordenini təqdim edib.
Dövlətimizin başçısı keçən ilin dekabrında Azərbaycan və Yunanıstan xalqları arasında dostluq əlaqələrinin inkişafındakı xidmətlərinə görə Marianna Vardinoyannisin “Dostluq” ordeni ilə təltif edildiyini bildirib. Prezident İlham Əliyev Marianna Vardinoyannisin bəşəri dəyərlərin təşviqindəki fəaliyyətinin yüksək qiymətləndirildiyini qeyd edib və ordeni ona təqdim edib.
Marianna Vardinoyannis bu mükafatın verilməsinin onda böyük qürur hissi doğurduğunu bildirib. “Dostluq” ordeninə görə dövlətimizin başçısına minnətdarlığını bildirən Marianna Vardinoyannis Prezident İlham Əliyevin və birinci xanım Mehriban Əliyevanın beynəlxalq əməkdaşlığın gücləndirilməsi istiqamətində fəaliyyətlərinin böyük maraqla izlənildiyini deyib. O, Mehriban Əliyevanın beynəlxalq layihələrə verdiyi dəstəyi yüksək qiymətləndirib.

Президент Ильхам Алиев вручил орден «Достлуг» президенту Ассоциации ELPIDA и Фонда Марианны Вардинояннис
15.03.201815 марта Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев вручил президенту Ассоциации ELPIDA и Фонда Марианны Вардинояннис, послу доброй воли ЮНЕСКО Марианне Вардинояннис орден «Достлуг».
Глава государства отметил, что за заслуги в развитии дружественных связей между народами Азербайджана и Греции президент Ассоциации ELPIDA, посол доброй воли ЮНЕСКО Марианна Вардинояннис в декабре прошлого года была награждена орденом «Достлуг». Президент Ильхам Алиев отметил, что деятельность Марианны Вардинояннис в деле поощрения общечеловеческих ценностей высоко оценивается, и вручил ей орден.
Марианна Вардинояннис сказала, что присуждение ей этой награды вызывает у нее чувство большой гордости. Выразив признательность главе государства за орден «Достлуг», Марианна Вардинояннис добавила, что деятельность Президента Ильхама Алиева и первой леди Мехрибан Алиевой, направленная на усиление международного сотрудничества, отслеживается с большим интересом. Она высоко оценила поддержку, оказываемую Мехрибан Алиевой международным проектам.