Prezident İlham Əliyev ELPIDA Assosiasiyasının və Marianna Vardinoyannis Fondunun prezidentinə “Dostluq” ordeni təqdim edib
15.03.2018Martın 15-də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev ELPIDA Assosiasiyasının və Marianna Vardinoyannis Fondunun prezidenti, UNESCO-nun xoşməramlı səfiri xanım Marianna Vardinoyannisə “Dostluq” ordenini təqdim edib.
Dövlətimizin başçısı keçən ilin dekabrında Azərbaycan və Yunanıstan xalqları arasında dostluq əlaqələrinin inkişafındakı xidmətlərinə görə Marianna Vardinoyannisin “Dostluq” ordeni ilə təltif edildiyini bildirib. Prezident İlham Əliyev Marianna Vardinoyannisin bəşəri dəyərlərin təşviqindəki fəaliyyətinin yüksək qiymətləndirildiyini qeyd edib və ordeni ona təqdim edib.
Marianna Vardinoyannis bu mükafatın verilməsinin onda böyük qürur hissi doğurduğunu bildirib. “Dostluq” ordeninə görə dövlətimizin başçısına minnətdarlığını bildirən Marianna Vardinoyannis Prezident İlham Əliyevin və birinci xanım Mehriban Əliyevanın beynəlxalq əməkdaşlığın gücləndirilməsi istiqamətində fəaliyyətlərinin böyük maraqla izlənildiyini deyib. O, Mehriban Əliyevanın beynəlxalq layihələrə verdiyi dəstəyi yüksək qiymətləndirib.

President Ilham Aliyev presents the order of “Friendship” to President of ELPIDA Association and the Marianna Vardinoyannis Foundation Marianna Vardinoyannis
15.03.2018On March 15, President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev presented the order of “Friendship” to President of ELPIDA Association, the Marianna Vardinoyannis Foundation, UNESCO Goodwill Ambassador Marianna Vardinoyannis.
The Head of the State said Marianna Vardinoyannis was conferred on the order of “Friendship” in December last year for her service to promoting the development of the relations between the peoples of Azerbaijan and Greece. President Ilham Aliyev said he highly appreciated the activities of Marianna Vardinoyannis in promoting universal values, and presented the order to her.
Marianna Vardinoyannis said she felt very proud of being awarded this prize. Thanking the head of the state for the order of “Friendship”, Marianna Vardinoyannis said she has been closely following the activities of President Ilham Aliyev and First Lady Mehriban Aliyeva towards strengthening international collaboration. She highly appreciated the support provided by Mehriban Aliyeva to international projects.