Mehriban Əliyeva Qazaxıstanın dövlət katibi Gülşar Abdıkalikova ilə görüşüb
29.09.2016Sentyabrın 29-da Azərbaycanın birinci xanımı, Heydər Əliyev Fondunun prezidenti Mehriban Əliyeva V Bakı Beynəlxalq Humanitar Forumunda iştirak etmək üçün ölkəmizdə səfərdə olan Qazaxıstanın dövlət katibi Gülşar Abdıkalikova ilə görüşüb.
Görüşdə V Bakı Beynəlxalq Humanitar Forumunda müzakirə olunan mövzuların əhəmiyyətinə toxunulub, bu məsələlərin bütün dünya üçün aktual olduğu vurğulanıb. Mehriban Əliyeva Qazaxıstan ilə Azərbaycan arasında münasibətlərin yüksək səviyyədə olduğunu, xalqlarımızı sıx qardaşlıq tellərinin bağladığını deyib.
Qazaxıstanın dövlət katibi Gülşar Abdıkalikova sentyabrın 26-da Azərbaycan Konstitusiyasına əlavə və dəyişikliklərlə bağlı keçirilən referendumun nəticələrini böyük qələbə kimi dəyərləndirib. Qonaq Azərbaycan-Qazaxıstan münasibətlərindən danışaraq ölkələrimizin beynəlxalq təşkilatlarda yaxşı əməkdaşlıq qurduqlarını və bir-birlərini hər zaman dəstəklədiklərini diqqətə çatdırıb.

Мехрибан Алиева встретилась с государственным секретарем Казахстана Гульшарой Абдыкаликовой
29 сентября первая леди Азербайджана, президент Фонда Гейдара Алиева Мехрибан Алиева встретилась с государственным секретарем Казахстана Гульшарой Абдыкаликовой, находящейся в нашей стране для участия в V Бакинском международном гуманитарном форуме.
Первая леди Мехрибан Алиева коснулась значения тем, обсуждаемых на V Бакинском международном гуманитарном форуме, подчеркнула актуальность этих вопросов для всего мира. Мехрибан Алиева сказала, что отношения между Казахстаном и Азербайджаном находятся на высоком уровне, наши народы связывают тесные братские узы.
Государственный секретарь Казахстана Гульшара Абдыкаликова расценила итоги проведенного 26 сентября референдума по внесению дополнений и изменений в Конституцию Азербайджана как большую победу. Говоря об азербайджано-казахстанских отношениях, гостья отметила, что наши страны наладили хорошее сотрудничество в международных организациях и всегда поддерживают друг друга.