Bakıda V Beynəlxalq Humanitar Forumu işə başlayıb
29.09.2016Sentyabrın 29-da Heydər Əliyev Mərkəzində V Bakı Beynəlxalq Humanitar Forumu işə başlayıb.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və xanımı Mehriban Əliyeva Forumun rəsmi açılış mərasimində iştirak ediblər.
Dövlətimizin başçısı Forumun açılışında nitq söyləyib.
Sonra Rusiya Federasiyası Hökuməti sədrinin müavini xanım Olqa Qolodets Rusiya Prezidenti Vladimir Putinin Forum iştirakçılarına müraciətini oxuyub və çıxış edərək tədbirin əhəmiyyətini yüksək qiymətləndirib.
BMT baş katibinin müavini xanım Cihan Sultanoğlu təşkilatın baş katibi Pan Gi Munun Forum iştirakçılarına müraciətini oxuyub.
Sonra ISESCO-nun baş direktoru Əbdüləziz Osman əl-Tuveycri və UNESCO-nun baş direktorunun müavini Qetaçyu Enqida çıxış ediblər.

В Баку начал работу V Международный гуманитарный форум
Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев и его супруга Мехрибан Алиева приняли участие в церемонии официального открытия.
Глава государства выступил с речью на открытии форума.
Затем заместитель председателя Правительства Российской Федерации Ольги Голодец зачитала обращение Президента России Владимира Путина к участникам Форума и в своем выступлении высоко оценила значение мероприятия.
Заместитель генерального секретаря ООН Джихан Султаноглу зачитала обращение генерального секретаря организации пан Ги Муна к участникам Форума.
Затем выступили генеральный директор ИСЕСКО Абдульазиз бин Осман аль-Тувейджри и заместитель генерального директора ЮНЕСКО Гетачью Энгида.