2015-ci il iyulun 8-də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və xanımı Mehriban Əliyeva “Milan Expo 2015” Beynəlxalq sərgisində Azərbaycan pavilyonunun açılışında iştirak etmək üçün İtaliya Respublikasına işgüzar səfərə gediblər.
“Milan Expo 2015” Beynəlxalq sərgisində Azərbaycan pavilyonunun açılışı
İyulun 9-da “Milan Expo 2015” Ümumdünya sərgisindəki Azərbaycan pavilyonunda Heydər Əliyev Fondu tərəfindən “Milli gün” təşkil olunub. “Milli gün” çərçivəsində Azərbaycan pavilyonunun rəsmi təqdimat mərasimi keçirilib.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və xanımı, Heydər Əliyev Fondunun prezidenti Mehriban Əliyeva, Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyeva mərasimdə iştirak ediblər.

8 июля 2015 года Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев и его супруга Мехрибан Алиева отбыли с рабочим визитом в Итальянскую Республику для участия в открытии павильона Азербайджана на Международной выставке Milan Expo 2015.
Открытие павильона Азербайджана на Международной выставке Milan Expo 2015
9 июля в азербайджанском павильоне Всемирной выставки «Milan Expo 2015» Фондом Гейдара Алиева организован «Национальный день». В рамках «Национального дня» состоялась официальная презентация павильона Азербайджана.
В церемонии приняли участие Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев и его супруга, президент Фонда Гейдара Алиева Мехрибан Алиева, вице-президент Фонда Гейдара Алиева Лейла Алиева.