Azərbaycanın birinci xanımı, UNESCO-nun Xoşməramlı səfiri Mehriban Əliyeva 2007-ci il martın 12-13-də Qətərdə səfərdə olub.
Martın 12-də Mehriban Əliyevanı Dohanın hava limanında Qətər Əmirinin xanımı Şeyxa Muza Bint Nasir əl-Missned qarşılayıb.
Qətər Əmirinin xanımı Şeyxa Muza Bint Nasir əl-Missned ilə görüş
Martın 12-də Mehriban Əliyeva Qətər Əmirinin xanımı Şeyxa Muza Bint Nasir əl-Missned ilə görüşüb.
“Ərəb dövlətlərində savadlılıq, tərəfdaşlığın qurulması və yeni yanaşmaların təşviqi” mövzusunda regional konfrans
Martın 12-də Qətərdə UNESCO və Qətərin Təhsil Fondu tərəfindən təşkil olunmuş “Ərəb dövlətlərində savadlılıq, tərəfdaşlığın qurulması və yeni yanaşmaların təşviqi” mövzusunda regional konfrans başlayıb. Mehriban Əliyeva konfransda çıxış edib.
Livanın və Suriyanın birinci xanımları ilə görüş
Martın 12-də Mehriban Əliyeva Livanın və Suriyanın birinci xanımları Andre Ləhud və Əsma əl-Əsəd ilə görüşüb. Görüşdə qarşılıqlı maraq doğuran məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.
Konfrans iştirakçılarının şərəfinə ziyafət
Martın 13-də Mehriban Əliyeva UNESCO-nun baş direktoru Koişiro Matsuuranın adından konfrans iştirakçılarının şərəfinə verilən ziyafətdə iştirak edib.
Qətərin “Təhsil şəhərciyi” ilə tanışlıq
Martın 13-də Mehriban Əliyeva Qətərin birinci xanımı Şeyxa Muza Bint Nasir əl-Missnedin müşayiəti ilə “Təhsil şəhərciyi”ndə olub.

12-13 марта 2007 года первая леди Азербайджана,посол доброй воли UNESCO Мехрибан Алиева находилась с визитом в Катаре.
12 марта в аэропорту Дохи Мехрибан Алиеву встретила супруга эмира Катара Шейха Муза Бинт Насир аль-Мисснед.
Встреча с супругой эмира Катара Шейхой Муза Бинт Насир аль-Мисснед
12 марта Мехрибан Алиева встретилась с супругой эмира Катара Шейхой Муза Бинт Насир аль-Мисснед.
Региональная конференция на тему «Грамотность в арабских государствах, налаживание партнерства и стимулирование новаторских подходов»
12 марта в Катаре начала свою работу региональная конференция на тему «Грамотность в арабских государствах, налаживание партнерства и стимулирование новаторских подходов», организованная UNESCO и катарским Фондом образования. Мехрибан Алиева выступила на конференции.
Встреча с первыми леди Ливана и Сирии
12 марта Мехрибан Алиева встретилась с первыми леди Ливана и Сирии Андре Лахуд и Асма аль-Асад. На встрече был проведен обмен мнениями по вопросам, представляющим взаимный интерес.
Прием в честь участников конференции
13 марта Мехрибан Алиева присутствовала на приеме, устроенном в честь участников конференции от имени генерального директора UNESCO Коиширо Мацууры.