Azərbaycanın birinci xanımı, UNESCO-nun Xoşməramlı səfiri Mehriban Əliyeva 2007-ci il martın 12-13-də Qətərdə səfərdə olub.
Martın 12-də Mehriban Əliyevanı Dohanın hava limanında Qətər Əmirinin xanımı Şeyxa Muza Bint Nasir əl-Missned qarşılayıb.
Qətər Əmirinin xanımı Şeyxa Muza Bint Nasir əl-Missned ilə görüş
Martın 12-də Mehriban Əliyeva Qətər Əmirinin xanımı Şeyxa Muza Bint Nasir əl-Missned ilə görüşüb.
“Ərəb dövlətlərində savadlılıq, tərəfdaşlığın qurulması və yeni yanaşmaların təşviqi” mövzusunda regional konfrans
Martın 12-də Qətərdə UNESCO və Qətərin Təhsil Fondu tərəfindən təşkil olunmuş “Ərəb dövlətlərində savadlılıq, tərəfdaşlığın qurulması və yeni yanaşmaların təşviqi” mövzusunda regional konfrans başlayıb. Mehriban Əliyeva konfransda çıxış edib.
Livanın və Suriyanın birinci xanımları ilə görüş
Martın 12-də Mehriban Əliyeva Livanın və Suriyanın birinci xanımları Andre Ləhud və Əsma əl-Əsəd ilə görüşüb. Görüşdə qarşılıqlı maraq doğuran məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.
Konfrans iştirakçılarının şərəfinə ziyafət
Martın 13-də Mehriban Əliyeva UNESCO-nun baş direktoru Koişiro Matsuuranın adından konfrans iştirakçılarının şərəfinə verilən ziyafətdə iştirak edib.
Qətərin “Təhsil şəhərciyi” ilə tanışlıq
Martın 13-də Mehriban Əliyeva Qətərin birinci xanımı Şeyxa Muza Bint Nasir əl-Missnedin müşayiəti ilə “Təhsil şəhərciyi”ndə olub.

Azerbaijan’s First Lady, UNESCO Goodwill Ambassador Mehriban Aliyeva was on a visit to Qatar, March 12-13, 2007.
On March 12, Mehriban Aliyeva was met, at the Doha Airport, by Qatar Emir’s spouse Sheikha Mozah bint Nasser Al-Missned.
Meeting with Qatar Emir’s spouse Sheikha Mozah bint Nasser Al-Missned
On March 12, Mehriban Aliyeva met with Qatar Emir’s spouse Sheikha Mozah bint Nasser Al-Missned.
Regional Conference on the theme of “Literacy, building partnership and agitation of new approaches in the Arab states”
On March 12, a regional conference on the theme of “Literacy, building partnership and agitation of new approaches in the Arab states” organized by UNESCO and Qatar Education Foundation started in Qatar. Mehriban Aliyeva addressed the conference.
Meetings with the first ladies of Lebanon and Syria
On March 12, Mehriban Aliyeva met with the first ladies of Lebanon and Syria - Andrée Emile Lahoud and Asma al-Assad. Exchange of opinions was held during the meetings around the matters of mutual interest.
A dinner-party in honour of the conference participants
On March 13, Mehriban Aliyeva attended the dinner-party hosted on behalf of UNESCO Director General Koichiro Matsuura in honour of the conference participants.
Acquaintance with Qatar’s Education Park
On March 13, Mehriban Aliyeva visited the Education Park of Qatar, accompanied by Qatar Emir’s spouse Sheikha Mozah bint Nasser Al-Missned.