Prezident İlham Əliyev və xanımı Mehriban Əliyeva Bakı-Ələt yolunun Dövlət Bayrağı Meydanına gedən 2-4 kilometrlik hissəsinin açılışında iştirak ediblər
07.05.2012Mayın 7-də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və xanımı Mehriban Əliyeva Bakı-Ələt yolunun Dövlət Bayrağı Meydanına gedən 2-4 kilometrlik hissəsinin açılışında iştirak ediblər.
Nəqliyyat naziri Ziya Məmmədov dövlətimizin başçısına yolun texniki göstəriciləri barədə məlumat verib. Bildirilib ki, 2,8 kilometr uzunluğu olan yolda hərəkət zolaqlarının eni 3,75 metrdir. Səkkizzolaqlı yolun üzərində 4 piyada keçidi də inşa olunub.

President Ilham Aliyev and his spouse Mehriban Aliyeva participate in the opening of the 2-4km stretch of Baku-Alat highway leading to the State Flag Square
07.05.2012President of Azerbaijan Ilham Aliyev and his spouse Mehriban Aliyeva attended the opening of the 2-4km stretch of Baku-Alat highway leading to the State Flag Square, May 7. The Minister of Transport Ziya Mammadov informed the President of the technical parameters of the 2,8 km long new stretch with 3,75 meters of length. The 8-strip road includes 4 pedestrian passages. The President of Azerbaijan cut the ribbon symbolizing the opening of the road.