Prezident İlham Əliyev və xanımı Mehriban Əliyeva Bakı-Ələt yolunun Dövlət Bayrağı Meydanına gedən 2-4 kilometrlik hissəsinin açılışında iştirak ediblər
07.05.2012Mayın 7-də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və xanımı Mehriban Əliyeva Bakı-Ələt yolunun Dövlət Bayrağı Meydanına gedən 2-4 kilometrlik hissəsinin açılışında iştirak ediblər.
Nəqliyyat naziri Ziya Məmmədov dövlətimizin başçısına yolun texniki göstəriciləri barədə məlumat verib. Bildirilib ki, 2,8 kilometr uzunluğu olan yolda hərəkət zolaqlarının eni 3,75 metrdir. Səkkizzolaqlı yolun üzərində 4 piyada keçidi də inşa olunub.

Президент Ильхам Алиев и его супруга Мехрибан Алиева приняли участие в открытии 2-4-километрового участка дороги Баку-Алят, ведущего к площади Государственного флага
7 мая Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев и его супруга Мехрибан Алиева приняли участие в открытии 2-4-километрового участка дороги Баку-Алят, ведущего к площади Государственного флага.
Министр транспорта Зия Мамедов проинформировал главу государства о технических параметрах дороги. Отмечалось, что протяженность дороги составляет 2,8 километра, а ширина полос движения – 3,75 метра. На 8-полосной дороге также построены четыре пешеходных перехода.