Prezident İlham Əliyev və xanımı Mehriban Əliyeva Bakıda yeni park kompleksinin açılışında iştirak ediblər
Mayın 10-da Bakının Füzuli küçəsi ilə Mirzağa Əliyev küçəsi arasında inşa edilən yeraltı avtomobil dayanacağının üstündəki istirahət park kompleksinin açılışı olub.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev, xanımı Mehriban Əliyeva və ailə üzvləri açılış mərasimində iştirak ediblər.
Məlumat verildi ki, yeni salınan bu kompleks şəhərin içərisində ən böyük parkdır. 7 hektar ərazisi olan parkın 29 min kvadratmetrlik sahəsinə qranit plitə döşənib. Park kompleksinin 6 min kvadratmetrlik sahəsinə asfalt örtük salınıb. Kompleksin 35 min kvadratmetrlik ərazisi yaşıllaşdırılıb.

Президент Ильхам Алиев и его супруга Мехрибан Алиева приняли участие в открытии нового паркового комплекса в Баку
10 мая состоялось открытие паркового комплекса отдыха над подземной автостоянкой, построенной между улицами Физули и Мирзааги Алиева в Баку.
В церемонии открытия приняли участие Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев, его супруга Мехрибан Алиева и члены их семьи.
Отмечалось, что новый комплекс является самым крупным парком в черте города. Участок площадью в 29 тысяч квадратных метров в парке, общая территория которого составляет 7 гектаров, уложен гранитными плитами. Часть территории площадью 6 тысяч квадратных метров заасфальтирована. Территория в 35 тысяч квадратных метров озеленена.