Prezident İlham Əliyev və xanımı Mehriban Əliyeva ümummilli lider Heydər Əliyevin məzarını ziyarət ediblər
Mayın 10-u müasir müstəqil Azərbaycanın memarı və qurucusu, görkəmli dövlət xadimi, ümummilli lideri Heydər Əliyevin anadan olmasının 90-cı ildönümüdür.
Bu münasibətlə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və xanımı Mehriban Əliyeva, ailə üzvləri, ulu öndərin doğmaları, yaxınları onun məzarını ziyarət etmək üçün Fəxri xiyabana gəldilər.
Prezident İlham Əliyev ümummilli lider Heydər Əliyevin məzarı önünə əklil qoydu.
Sonra Prezident İlham Əliyev və ailə üzvləri oftalmoloq alim, akademik Zərifə Əliyevanın, görkəmli dövlət xadimi Əziz Əliyevin və tanınmış həkim, alim Tamerlan Əliyevin məzarlarını ziyarət edərək gül dəstələri qoydular.

Президент Ильхам Алиев и его супруга Мехрибан Алиева посетили могилу общенационального лидера Гейдара Алиева
10.05.201310 мая исполняется 90 лет архитектору и созидателю современного независимого Азербайджана, выдающемуся государственному деятелю, великому сыну нашего народа и общенациональному лидеру Гейдару Алиеву.
По этому случаю Президент Ильхам Алиев и его супруга Мехрибан Алиева, члены семьи, родные великого лидера, близкие пришли в Аллею почетного захоронения, чтобы посетить его могилу.
Президент Ильхам Алиев возложил венок к могиле общенационального лидера Гейдара Алиева.
Затем Президент Ильхам Алиев и члены его семьи посетили могилы ученого-офтальмолога, академика Зарифы ханум Алиевой, выдающегося государственного деятеля Азиза Алиева и известного врача, ученого Тамерлана Алиева и возложили цветы.