Prezident İlham Əliyev və xanımı Mehriban Əliyeva 9 may - Qələbə bayramı münasibətilə Bakıda keçirilən mərasimdə iştirak ediblər
İkinci Dünya müharibəsində faşizm üzərində Qələbənin 68-ci ildönümü münasibətilə mayın 9-da Bakıda təntənəli mərasim keçirilib.
Prezident və xanımı müharibə veteranları ilə görüşdülər. Dövlət başçısı Respublika Veteranlar Şurasının sədri Əlövsət Baxışova “Şöhrət” ordenini təqdim etdi, veteranlarının hər birinə Qələbə bayramı münasibətilə təbrikini çatdırdı, onların problemləri, qayğıları ilə maraqlandı.
Ali Baş Komandan, Prezident İlham Əliyev iki dəfə Sovet İttifaqı Qəhrəmanı Həzi Aslanovun abidəsi önünə əklil qoydu, İkinci Dünya müharibəsində qəhrəmanlıqlar göstərmiş sərkərdənin, xalqımızın igid oğullarının xatirəsini dərin ehtiramla yad etdi.
Prezident İlham Əliyev mərasimdə iştirak edən Rusiya Dövlət Dumasından olan deputatlardan ibarət nümayəndə heyəti ilə görüşdü.
Dövlət başçısı tank qoşunları general-mayoru, iki dəfə Sovet İttifaqı Qəhrəmanı Həzi Aslanovun ailə üzvləri ilə də görüşdü, onları Qələbə Günü münasibətilə təbrik etdi.

Президент Ильхам Алиев и его супруга Мехрибан Алиева приняли участие в церемонии, состоявшейся в Баку в связи с праздником Победы - 9 мая
9 мая в Баку состоялась торжественная церемония в связи с 68-й годовщиной Победы над фашизмом во Второй мировой войне.
В церемонии принял участие Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев и его супруга Мехрибан Алиева.
Ветераны войны, представители общественности и жители города встретили Президента Ильхама Алиева и его супругу Мехрибан Алиеву.
Президент Ильхам Алиев вручил председателю Республиканского совета ветеранов Аловсату Бахышову орден «Шохрат».
Глава государства тепло поприветствовал ветеранов войны, поздравил каждого из них с праздником Победы.
Президент Ильхам Алиев поинтересовался проблемами и заботами ветеранов, прошедших трудные и тяжелые испытания войны 1941-1945 годов.
Президент Ильхам Алиев возложил венок к памятнику дважды Герою Советского Союза Ази Асланову, почтил светлую память мужественного полководца, отважных сынов азербайджанского народа, проявивших невиданный героизм во Второй мировой войне.
Президент Ильхам Алиев встретился с участвовавшей в церемонии делегацией депутатов Государственной Думы России.
Глава государства также встретился с членами семьи генерал-майора танковых войск, дважды Героя Советского Союза Ази Асланова и поздравил их с Днем Победы.