Prezident İlham Əliyev və xanımı Mehriban Əliyeva Bakıda Avropa Oyunları Parkının açılışında iştirak ediblər
13.05.2015Mayın 13-də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev, xanımı, “Bakı-2015” birinci Avropa Oyunları Təşkilat Komitəsinin sədri Mehriban Əliyeva və qızı Arzu Əliyeva Avropa Oyunları Parkının açılışında iştirak ediblər.
Avropa Oyunları Parkı su polosu, çimərlik voleybolu, çimərlik futbolu və basketbol yarışları üçün nəzərdə tutulub. Park üç idman qurğusundan və dörd funksional zonadan ibarətdir.
Prezident İlham Əliyev və xanımı Mehriban Əliyeva parkda görülən işlərlə tanış olub, parkın ərazisində oyunlar zamanı Avropadan olan rəsmi və texniki heyətə xidmət göstərəcək taksilərə baxıblar.

President Ilham Aliyev and First Lady Mehriban Aliyeva attend the inauguration of the European Games Park in Baku
13.05.2015President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev, his spouse, chairperson of the Baku-2015 European Games Organizing Committee Mehriban Aliyeva and their daughter Arzu Aliyeva attended the inauguration of the European Games Park, May 13.
The European Games Park has been designed for water polo, beach volleyball, and beach football and basketball competitions. The Park consists of three sport facilities and four functional areas.
President Ilham Aliyev and Mrs Mehriban Aliyeva acquainted themselves with the works done on the territory of the Park, and viewed taxis allocated to serve official and technical delegations from Europe during the Games.