Prezident İlham Əliyev və xanımı Mehriban Əliyeva Səudiyyə Ərəbistanı Krallığına rəsmi səfər ediblər
Aprelin 5-də  Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və xanımı Mehriban Əliyeva Səudiyyə Ərəbistanı Krallığına rəsmi səfərə gəliblər.
Dövlətimizin başçısı İlham Əliyevi İki Müqəddəs Ocağın Xadimi, Səudiyyə Ərəbistanının Kralı Salman bin Əbdüləziz Əl Səud qarşıladı.
Səudiyyə Ərəbistanının dövlət və hökumət nümayəndələri Prezident İlham Əliyevə, Azərbaycan nümayəndə heyəti isə İki Müqəddəs Ocağın Xadimi, Səudiyyə Ərəbistanının Kralı Salman bin Əbdüləziz Əl Səuda təqdim olundu.
Sonra İki Müqəddəs Ocağın Xadimi, Səudiyyə Ərəbistanının Kralı Salman bin Əbdüləziz Əl Səud tərəfindən Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin şərəfinə rəsmi ziyafət verildi.

President Ilham Aliyev and First Lady Mehriban Aliyeva are on an official visit to the Kingdom of Saudi Arabia
President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev and First Lady Mehriban Aliyeva went on an official visit to the Kingdom of Saudi Arabia, April 5.
Head of the State Ilham Aliyev was welcomed by Custodian of the Two Holy Mosques, King of the Saudi Arabia Salman bin Abdulaziz Al Saud.
State and government representatives of Saudi Arabia were introduced to President Ilham Aliyev; the delegation from Azerbaijan  was introduced to Custodian of the Two Holy Mosques, King of the Saudi Arabia Salman bin Abdulaziz Al Saud  .
Then an official dinner was given on behalf of Custodian of the Two Holy Mosques, King of the Saudi Arabia Salman bin Abdulaziz Al Saud  in honour of Azerbaijani President Ilham Aliyev.