Prezident İlham Əliyev, xanımı Mehriban Əliyeva və ailə üzvləri Məkkədə ümrə ziyarətində olublar
Aprelin 6-da Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev, xanımı Mehriban Əliyeva və ailə üzvləri İslam dünyasının əsas müqəddəs şəhəri Məkkədə ümrə ziyarətində olublar.
Prezident və ailə üzvləri Əl-Həram məscidinə gəliblər.
Prezident İlham Əliyev və onu müşayiət edən şəxslər Kəbənin ətrafına dolandıblar, məsciddə namaz qılıblar.
Sonra Səfa və Mərvə təpələrinin ziyarəti olub. Prezident və ailə üzvləri bu iki təpə arasındakı məsafəni yeddi dəfə qət ediblər.
Sonra Prezident və ailə üzvləri Kəbəyə daxil olublar, burada namaz qılıblar.
Ümrə ziyarəti başa çatdıqdan sonra Azərbaycan Prezidentinə Əl-Həram məscidi haqqında ətraflı məlumat verilib.

President Ilham Aliyev, First Lady Mehriban Aliyeva and family members are on an Umrah Pilgrimage in Mecca
06.04.2015President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev, First Lady Mehriban Aliyeva and family members made an Umrah Pilgrimage to Mecca, the main holy city of the Islamic world, April 6.
The President and family members arrived at Al-Haram Mosque (Masjid al-Haram).
President Ilham Aliyev and the accompanying him persons walked around Kaaba and performed namaz in the Mosque.
Then visits to Safa and Marwah hills took place. The President and the family members overcame the distance between the two hills seven times.
Thereafter, the President and the family members entered Kaaba and performed namaz here.
After the Umrah Pilgrimage came to an end, the Azerbaijani President was given comprehensive information about Al-Haram Mosque.