Prezident İlham Əliyev və Birinci vitse-prezident Mehriban Əliyeva Bakıda “Ürək Mərkəzi”nin açılışında iştirak ediblər
Martın 6-da Respublika Müalicəvi Diaqnostika Mərkəzinin nəzdində “Ürək Mərkəzi”nin açılışı olub.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və Birinci vitse-prezident Mehriban Əliyeva açılışda iştirak ediblər.
Prezident İlham Əliyev və Birinci vitse-prezident Mehriban Əliyeva mərkəzdə yaradılan şəraitlə tanış olublar.
“Ürək Mərkəzi”nin yeni inşa olunan binası altımərtəbəlidir. Binanın ümumi sahəsi 13 min kvadratmetrdir. Bu səhiyyə ocağının inşasına 2015-ci ilin əvvəlində başlanılıb və tikinti-quraşdırma işləri bu yaxınlarda başa çatdırılıb. Yeni mərkəzdəki çarpayıların sayı 100-ə, həkim otaqlarının sayı isə 35-ə çatır. Mərkəzin ətrafında əsaslı abadlıq və yaşıllaşdırma tədbirləri həyata keçirilib. Burada genişliyi və müasirliyi ilə diqqəti çəkən parkinq də fəaliyyət göstərəcək.
Konfrans salonunda dövlətimizin başçısı İlham Əliyevə və Birinci vitse-prezident Mehriban Əliyevaya Respublika Müalicəvi Diaqnostika Mərkəzinin ötən beş ildə keçdiyi inkişaf yolundan bəhs edən qısa videoçarx nümayiş etdirilib.
“Ürək Mərkəzi” ilə tanış olan dövlətimizin başçısı İlham Əliyev və Birinci vitse-prezident Mehriban Əliyeva bu səhiyyə müəssisəsinin kollektivi ilə görüşüblər.

President Ilham Aliyev and First Vice-president Mehriban Aliyeva attend the inauguration of the Cardiac Centre in Baku
06.03.2017On March 6, inauguration of the Cardiac Centre under the Republican Treatment Diagnostics Centre took place.
President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev and First Vice-president Mehriban Aliyeva attended the inauguration.
President Ilham Aliyev and First Vice-president Mehriban Aliyeva familiarized themselves with the conditions created at the centre.
The newly constructed building of the Cardiac Centre is six-storied. Total area of the building is 13 thousand square metres. Construction of this healthcare institution started early in 2015, with construction and assembly works ending recently. The number of beds in the new centre reached 100, while the number of physician rooms is 35. Basic improvement and greenery planting works are being carried out around the centre. Here will also function a parking area, distinguished for its vastness and modernity.
In the conference room, President Ilham Aliyev and First Vice-president Mehriban Aliyeva were shown a short video-film about the path of development the Republican Treatment Diagnostics Centre has passed in the last five years.
Familiarizing themselves with the Cardiac Centre, President Ilham Aliyev and First Vice-president Mehriban Aliyeva met with the staff of this medical institution.