31.10.2019Azərbaycan Respublikasının Birinci vitse-prezidenti Mehriban Əliyeva oktyabrın 31-də Bakının Nərimanov rayonundakı 64 saylı körpələr evi-uşaq bağçasında olub.
Birinci vitse-prezidentə bu körpələr evi-uşaq bağçasında görülən əsaslı təmir işləri barədə məlumat verildi.
Bildirildi ki, körpələr evi-uşaq bağçası 1963-cü ildə inşa olunub. Heydər Əliyev Fondu tərəfindən 2018-ci ildə binada əsaslı təmir işləri həyata keçirilib. İki mərtəbə və iki korpusdan ibarət körpələr evi-uşaq bağçası 95 yerlikdir və beş qrupdan ibarətdir.
Qruplarla tanış olan Birinci vitse-prezident Mehriban Əliyeva uşaqlarla söhbət etdi.
Qeyd edək ki, binada təmir işləri zamanı infrastruktur yenidən qurulub, həyətyanı sahə abadlaşdırılıb, yaşıllıq salınıb. Uşaqların əylənməsi məqsədilə bağçanın həyətində yelləncəklər qurulub.

Первый вице-президент Мехрибан Алиева посетила ясли-детский сад номер 64 в Наримановском районе
31.10.201931 октября Первый вице-президент Азербайджанской Республики Мехрибан Алиева посетила ясли-детский сад номер 64 в Наримановском районе Баку.
Первый вице-президент была проинформирована о работах по капитальному ремонту, проведенных в этих яслях-детском саду.
Было отмечено, что ясли-детский сад был построен в 1963 году. Фонд Гейдара Алиева в 2018 году провел в здании работы по капитальному ремонту. Ясли-детский сад, состоящий из 2-х двухэтажных корпусов, рассчитан на 95 мест и состоит из 5 групп.
В ходе ознакомления с группами Первый вице-президент побеседовала с детьми.
Отметим, что во время ремонтных работ в здании инфраструктура была реконструирована, приусадебный участок благоустроен, проведено озеленение. Во дворе детского сада установлены качели для развлечения детей.