31.10.2019Azərbaycan Respublikasının Birinci vitse-prezidenti Mehriban Əliyeva oktyabrın 31-də Bakının Nərimanov rayonundakı 64 saylı körpələr evi-uşaq bağçasında olub.
Birinci vitse-prezidentə bu körpələr evi-uşaq bağçasında görülən əsaslı təmir işləri barədə məlumat verildi.
Bildirildi ki, körpələr evi-uşaq bağçası 1963-cü ildə inşa olunub. Heydər Əliyev Fondu tərəfindən 2018-ci ildə binada əsaslı təmir işləri həyata keçirilib. İki mərtəbə və iki korpusdan ibarət körpələr evi-uşaq bağçası 95 yerlikdir və beş qrupdan ibarətdir.
Qruplarla tanış olan Birinci vitse-prezident Mehriban Əliyeva uşaqlarla söhbət etdi.
Qeyd edək ki, binada təmir işləri zamanı infrastruktur yenidən qurulub, həyətyanı sahə abadlaşdırılıb, yaşıllıq salınıb. Uşaqların əylənməsi məqsədilə bağçanın həyətində yelləncəklər qurulub.

First Vice-president of the Republic of Azerbaijan Mehriban Aliyeva visited Nursery-kindergarten No.64 in Narimanov district of Baku, October 31.
The First Vice-president was informed of the basic repair works carried out in the nursery-kindergarten.
The nursery-kindergarten was constructed in 1963. Repair works were carried out in the building by the Heydar Aliyev Foundation in 2018. Two storied, consisting of two buildings, the nursery-kindergarten is designed for 95 children, functioning in five groups.
Becoming familiarized with groups, First Vice-president Mehriban Aliyeva talked with children.
In the course of the repair works, the kindergarten’s infrastructure was rebuilt, the frontyard improved, and greenery planted. Swings were installed in the kindergarten’s frontyard for children’s entertainment.