Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev Münxen Təhlükəsizlik Konfransında iştirak etmək üçün birinci xanım Mehriban Əliyeva ilə birlikdə fevralın 13-də Almaniya Federativ Respublikasına səfər edib.
Münxendə İraq Kürdüstan Regionunun başçısı ilə görüş
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev fevralın 13-də Münxendə İraq Kürdüstan Regionunun başçısı Neçirvan Bərzani ilə görüşüb.
Slovakiya Baş nazirinin müavini ilə görüş
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev fevralın 13-də Münxendə Slovakiya Respublikasının Baş nazirinin müavini və müdafiə naziri Robert Kalinak ilə görüşüb.
“Oracle” korporasiyasının baş icraçı direktoru ilə görüş
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev fevralın 13-də Münxendə dünyada ən böyük proqram təminatı və bulud texnologiyaları şirkətlərindən biri olan ABŞ-ın “Oracle” korporasiyasının baş icraçı direktoru Mayk Sisiliya ilə görüşüb.
Prezident İlham Əliyev Münxendə Azərbaycan telekanallarına müsahibə verib
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev fevralın 13-də Münxendə Azərbaycan telekanallarına müsahibə verib.
“France 24” telekanalına müsahibə
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev fevralın 13-də Münxendə “France 24” telekanalına müsahibə verib.
Bundestaqın xarici siyasət komitəsinin sədri ilə görüş
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev fevralın 14-də Münxendə Bundestaqın xarici siyasət komitəsinin sədri Armin Laşetlə görüşüb.
Bolqarıstan Prezidenti ilə görüş
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev fevralın 14-də Münxendə Bolqarıstan Respublikasının Prezidenti İliyana Yotova ilə görüşüb.
Avropa İttifaqının xarici işlər və təhlükəsizlik siyasəti üzrə ali nümayəndəsi ilə görüş
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev fevralın 14-də Münxendə Avropa İttifaqının xarici işlər və təhlükəsizlik siyasəti üzrə ali nümayəndəsi, Avropa Komissiyasının vitse-prezidenti Kaya Kallas ilə görüşüb.
Ukrayna Prezidenti ilə görüş
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin fevralın 14-də Münxendə Ukrayna Prezidenti Volodimir Zelenski ilə görüşü olub.
“The Goldman Sachs Group Inc.” şirkətinin qlobal məsələlər üzrə prezidenti ilə görüş
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev fevralın 14-də Münxendə “The Goldman Sachs Group Inc.” şirkətinin qlobal məsələlər üzrə prezidenti Cared Kohen ilə görüşüb.
Fevralın 14-də Münxen Təhlükəsizlik Konfransı çərçivəsində “Açıq dəhliz siyasəti? Trans-Xəzər əməkdaşlığının dərinləşdirilməsi” mövzusunda panel müzakirələr keçirilib.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev, birinci xanım Mehriban Əliyeva və Leyla Əliyeva müzakirələrdə iştirak ediblər.

On February 13, President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev was on a visit to the Federative Republic of Germany, together with First Lady Mehriban Aliyeva, to attend the Munich Security Conference.
Meeting with the head of the Iraqi Kurdistan Region in Munich
On February 13, President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev met with head of the Iraqi Kurdistan Region Nechrivan Barzani in Munich.
Meeting with the deputy Prime Minister of Slovakia
On February 13, President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev met with Deputy Prime Minister and Defence Minister of the Slovakian Republic Robert Kalinak in Munich.
Meeting with the Chief Executive Director of Oracle Corporation
On February 13, President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev met with Chief Executive Director of Oracle Corporation, one of the world’s largest companies for software and cloud technologies, Mike Sisilia in Munich.
President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev gives an interview to Azervaijani TV channels in Munich
On February 13, President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev gave an interview to Azerbaijani TV channels in Munich.
Interview to France 24 TV Channel
President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev gave an interview to France 24 TV Channel in Munich.
Meeting with the chairperson of the Bundestag’s foreign policy committee
On February 14, President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev met with Chairperson of the Bundestag’s Foreign Policy Committee Armin Laschet.
Meeting with Bulgarian president
On February 14, President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev met with President of the Bulgarian Republic Iliana Iotova.
Meeting with the high representative of the European Union for foreign affairs and security
On February 14, President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev met with high Representative of the European Union for Foreign Affairs and Security Policy, Vice-president of the European Commission Kaja Kallas in Munich.
Meeting the Ukrainian president
On February 14, President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev met with Ukrainian President Volodimir Zelenski in Munich.
Meeting with The Goldman Sachs Group Inc.’s President for global issues
On February 14, President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev met with President of The Goldman Sachs Group Inc. for Global Issues Jared Cohen in Munich.
President Ilham Aliyev attends panel discussions in Munich
On February 14, panel discussions were held, within the framework of the Munich Security Conference, on the theme “Open Corridor Policy? Deepening the Trans-Caspian Cooperation”.
President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev, First Lady Mehriban Aliyeva and Leyla Aliyeva participated in the discussions.