Prezident İlham Əliyev Əlahiddə Ümumqoşun Orduda yeni yaradılan komando hərbi hissələrinə Döyüş bayraqlarının verilməsi mərasimində iştirak edib
11.08.2026Avqustun 11-də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Silahlı Qüvvələrin Müzəffər Ali Baş Komandanı İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva Naxçıvanda Əlahiddə Ümumqoşun Orduda yeni yaradılan əməliyyat (komando) hərbi hissələrinə Döyüş bayraqlarının verilməsinə həsr olunmuş mərasimdə iştirak ediblər.
Əlahiddə Ümumqoşun Ordu Qərargahının ərazisində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevi və birinci xanım Mehriban Əliyevanı Müdafiə Nazirliyinin rəhbər heyəti qarşıladı.
Müdafiə naziri general-polkovnik Zakir Həsənov yeni yaradılan hərbi hissələr barədə Ali Baş Komandana məruzə etdi.
Prezident İlham Əliyevə hərbi hissələrə Döyüş bayraqlarının təqdim edilməsi mərasiminə hazırlıq barədə məruzə olundu.
Müzəffər Ali Baş Komandan şəxsi heyəti salamladı.
Əməliyyat (komando) hərbi hissələrinin komandirləri Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Müzəffər Ali Baş Komandan İlham Əliyevə məruzə etdikdən sonra Döyüş bayraqlarını qəbul edərək sıraya durdular.
Dövlətimizin başçısı və birinci xanım komando hərbi hissələrinin şəxsi heyəti ilə xatirə fotosu çəkdirdilər.
Sonda Prezident İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyevaya ordumuzun arsenalında olan silah sistemləri və hərbi-texniki vasitələr barədə məlumat verildi.

President Ilham Aliyev attended ceremony to present Battle Flags to newly established commando military units of Separate Combined Arms Army
11.08.2026On August 11, President of the Republic of Azerbaijan and Victorious Commander-in-Chief of the Armed Forces Ilham Aliyev and First Lady Mehriban Aliyeva attended a ceremony in Nakhchivan dedicated to the presentation of Battle Flags to the newly established operational (commando) military units of the Separate Combined Arms Army.
President Ilham Aliyev and First Lady Mehriban Aliyeva were welcomed by the leadership of the Ministry of Defense at the headquarters of the Separate Combined Arms Army.
Minister of Defense Colonel General Zakir Hasanov reported to the Commander-in-Chief on the newly established military units.
President Ilham Aliyev was briefed on the preparations for the Battle Flags presentation ceremony.
The Victorious Commander-in-Chief saluted the personnel.
Following reports by the commanders of the operational (commando) military units to President Ilham Aliyev, the commanders received the Battle Flags and took their places in formation.
The head of state and the First Lady posed for a commemorative photograph with the personnel of the commando military units.
At the end of the ceremony, President Ilham Aliyev and First Lady Mehriban Aliyeva were briefed on the weapon systems and military-technical equipment in the arsenal of the Azerbaijani Army.