Prezident İlham Əliyev Əlahiddə Ümumqoşun Orduda yeni yaradılan komando hərbi hissələrinə Döyüş bayraqlarının verilməsi mərasimində iştirak edib
11.08.2026Avqustun 11-də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Silahlı Qüvvələrin Müzəffər Ali Baş Komandanı İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva Naxçıvanda Əlahiddə Ümumqoşun Orduda yeni yaradılan əməliyyat (komando) hərbi hissələrinə Döyüş bayraqlarının verilməsinə həsr olunmuş mərasimdə iştirak ediblər.
Əlahiddə Ümumqoşun Ordu Qərargahının ərazisində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevi və birinci xanım Mehriban Əliyevanı Müdafiə Nazirliyinin rəhbər heyəti qarşıladı.
Müdafiə naziri general-polkovnik Zakir Həsənov yeni yaradılan hərbi hissələr barədə Ali Baş Komandana məruzə etdi.
Prezident İlham Əliyevə hərbi hissələrə Döyüş bayraqlarının təqdim edilməsi mərasiminə hazırlıq barədə məruzə olundu.
Müzəffər Ali Baş Komandan şəxsi heyəti salamladı.
Əməliyyat (komando) hərbi hissələrinin komandirləri Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Müzəffər Ali Baş Komandan İlham Əliyevə məruzə etdikdən sonra Döyüş bayraqlarını qəbul edərək sıraya durdular.
Dövlətimizin başçısı və birinci xanım komando hərbi hissələrinin şəxsi heyəti ilə xatirə fotosu çəkdirdilər.
Sonda Prezident İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyevaya ordumuzun arsenalında olan silah sistemləri və hərbi-texniki vasitələr barədə məlumat verildi.

Президент Ильхам Алиев принял участие в церемонии вручения боевых знамен новосозданным воинским частям коммандо в Отдельной общевойсковой армии
11.08.202611 августа Президент Азербайджанской Республики, победоносный Верховный главнокомандующий Вооруженными силами Ильхам Алиев и первая леди Мехрибан Алиева в Нахчыване приняли участие в церемонии, посвященной вручению боевых знамен новосозданным оперативным воинским частям (коммандо) Отдельной общевойсковой армии.
Pуководство Министерства обороны встретило Президента Азербайджанской Республики Ильхама Алиева и первую леди Мехрибан Алиеву на территории штаба Отдельной общевойсковой армии.
Министр обороны генерал-полковник Закир Гасанов доложил Верховному главнокомандующему о новосозданных воинских частях.
Президенту Ильхаму Алиеву было доложено о подготовке к церемонии вручения боевых знамен воинским частям.
Победоносный Верховный главнокомандующий поприветствовал личный состав.
После доклада Президенту Азербайджанской Республики, победоносному Верховному главнокомандующему Ильхаму Алиеву командиры оперативных воинских частей (коммандо) приняли боевые знамена и заняли места в строю.
Глава государства и первая леди сфотографировались на память с личным составом воинских частей коммандо.
В заключение Президент Ильхам Алиев и первая леди Мехрибан Алиева ознакомились с системами вооружения и военно-техническими средствами, имеющимися в арсенале нашей армии.