Tiencində dövlət və hökumət başçılarının və xanımlarının şərəfinə ziyafət verilib, konsert proqramı təqdim olunub
31.08.2025Avqustun 31-də "Tianjin Meijiang" Beynəlxalq konqres və sərgi mərkəzində Çin Xalq Respublikasının Sədri Si Cinpin və birinci xanım Pen Liyuanın adından dövlət və hökumət başçıları və xanımlarının şərəfinə ziyafət verilib, konsert proqramı təqdim olunub.
Çin Xalq Respublikasının Sədri Si Cinpin və birinci xanım Pen Liyuan Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevi və birinci xanım Mehriban Əliyevanı qarşıladılar.

Reception and concert program held in Tianjin in honor of heads of state and government and their spouses
On August 31, a reception and concert program were held at the Tianjin Meijiang International Convention and Exhibition Center in honor of heads of state and government and their spouses, hosted by the President of the People's Republic of China, Xi Jinping, and First Lady Peng Liyuan.
President of the People's Republic of China Xi Jinping and First Lady Peng Liyuan welcomed President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev and First Lady Mehriban Aliyeva.