Prezident İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva Gəncə şəhərində olublar
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva avqustun 20-də Gəncə şəhərində olublar.
Dövlətimizin başçısı və birinci xanım Ulu Öndər Heydər Əliyevin şəhərin mərkəzində ucaldılan abidəsini ziyarət edərək, önünə gül dəstələri qoyublar.
Prezident İlham Əliyevə və birinci xanım Mehriban Əliyevaya şəhərdə aparılan tikinti-quruculuq işləri barədə məlumat verilib.
Bildirilib ki, III MDB Oyunlarına hazırlıq çərçivəsində Gəncə şəhərində bütün aidiyyəti qurumlar səfərbər olunub, genişmiqyaslı abadlıq-quruculuq, təmir-bərpa və tikinti işləri həyata keçirilir.
Gəncə Şəhər İcra Hakimiyyəti və “Azərbaycan Avtomobil Yolları” Dövlət Agentliyi tərəfindən indiyədək 120-dən çox küçənin asfalt örtüyü yenilənib, əsaslı təmir işləri görülüb. Yenidənqurma işləri şəhərdəki bir neçə parkı da əhatə edib. Bütün bunlarla yanaşı, küçələrin işıqlandırılması, şəhərin müxtəlif yerlərində yeni yaşıllıqların salınması istiqamətində bir sıra işlər görülüb.
“Bakı Abadlıq Xidməti” MMC tərəfindən şəhərin 637 yaşayış və qeyri-yaşayış binasının fasadı təmir edilib, 1159 binanın dam örtüyü və 49 küçədə, prospektdə işıqlandırma sistemləri, 62 ünvanda fasad işıqlandırılması yenilənib, 24 fəvvarədə təmir və bərpa işləri görülüb, 27 min kvadratmetr sahədə piyada yolları bərpa edilib.

Президент Ильхам Алиев и первая леди Мехрибан Алиева посетили город Гянджа
20.08.202520 августа Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев и первая леди Мехрибан Алиева совершили поездку в город Гянджа.
Глава государства и первая леди посетили установленный в центре города памятник великому лидеру Гейдару Алиеву, возложили к нему цветы.
Президент Ильхам Алиев и первая леди Мехрибан Алиева были проинформированы о ходе строительных работ, проводимых в городе.
Было отмечено, что в рамках подготовки к III Играм стран СНГ в Гяндже мобилизованы все соответствующие ведомства, ведутся широкомасштабные работы по благоустройству, ремонту, восстановлению и строительству.
Исполнительная власть города Гянджа и Государственное агентство автомобильных дорог Азербайджана к настоящему времени обновили асфальтовое покрытие и провели капитальный ремонт более 120 улиц. Реконструкция также охватила несколько городских парков. Наряду со всем этим, был выполнен ряд работ по освещению улиц, созданию новых зеленых насаждений в различных частях города.
ООО «Бакинская служба благоустройства» выполнило ремонт фасадов 637 жилых и нежилых зданий в городе, обновило кровли 1159 зданий и системы освещения на 49 улицах и проспектах, фасадное освещение по 62 адресам, отремонтировало и отреставрировало 24 фонтана, восстановило пешеходные дорожки площадью 27 тысяч квадратных метров.