Prezident İlham Əliyev Ağdam şəhərində 2-ci yaşayış kompleksində aparılan tikinti işləri ilə tanış olub
18.02.2025Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva fevralın 18-də Ağdam şəhərində 1268 mənzilli 2-ci yaşayış kompleksində aparılan tikinti işləri ilə tanış olublar.
Dövlətimizin başçısına və birinci xanıma məlumat verildi ki, ümumi sahəsi 14 hektara yaxın olan yaşayış kompleksi Ağdamın mərkəzi küçəsində, şəhərin təsdiq edilmiş Baş Planına uyğun salınıb. Burada tikilən yaşayış binalarındakı mənzillərdən 114-ü birotaqlı, 464-ü ikiotaqlı, 536-sı üçotaqlı, 154-ü isə dördotaqlıdır.
Ərazisinin böyük bir hissəsi yaşıllıq zonasından ibarət olacaq kompleksdəki binaların inşasında modern memarlıq yanaşmalarından və milli naxış elementlərindən istifadə olunur. Burada idman meydançalarının, istirahət guşələrinin, velosiped dayanacaqlarının və digər zəruri infrastruktur obyektlərinin yaradılması nəzərdə tutulur.

President Ilham Aliyev examined ongoing construction at second residential complex in Aghdam city
18.02.2025On February 18, President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev and First Lady Mehriban Aliyeva reviewed the ongoing construction of the second residential complex in the city of Aghdam, which will consist of 1,268 apartments.
The residential complex, covering nearly 14 hectares, is located on the central street of Agdam and is being built according to the city’s approved master plan. The apartments include 114 one-room units, 464 two-room units, 536 three-room units, and 154 four-room units.
A significant portion of the area will be designated as green space. The buildings are being constructed with a blend of modern architectural approaches and national pattern elements. The complex will also include sports fields, recreational areas, bicycle racks, and other essential infrastructure.