Prezident İlham Əliyev Ağdam şəhərində 2-ci yaşayış kompleksində aparılan tikinti işləri ilə tanış olub
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva fevralın 18-də Ağdam şəhərində 1268 mənzilli 2-ci yaşayış kompleksində aparılan tikinti işləri ilə tanış olublar.
Dövlətimizin başçısına və birinci xanıma məlumat verildi ki, ümumi sahəsi 14 hektara yaxın olan yaşayış kompleksi Ağdamın mərkəzi küçəsində, şəhərin təsdiq edilmiş Baş Planına uyğun salınıb. Burada tikilən yaşayış binalarındakı mənzillərdən 114-ü birotaqlı, 464-ü ikiotaqlı, 536-sı üçotaqlı, 154-ü isə dördotaqlıdır.
Ərazisinin böyük bir hissəsi yaşıllıq zonasından ibarət olacaq kompleksdəki binaların inşasında modern memarlıq yanaşmalarından və milli naxış elementlərindən istifadə olunur. Burada idman meydançalarının, istirahət guşələrinin, velosiped dayanacaqlarının və digər zəruri infrastruktur obyektlərinin yaradılması nəzərdə tutulur.

Президент Ильхам Алиев ознакомился со строительными работами во 2-м жилом комплексе в городе Агдам
18 февраля Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев и первая леди Мехрибан Алиева ознакомились со строительными работами во 2-м жилом комплексе на 1268 квартир в городе Агдам.
Глава государства и первая леди были проинформированы о том, что жилой комплекс общей площадью около 14 гектаров возводится на центральной улице Агдама в соответствии с утвержденным Генеральным планом города. 114 квартир в строящихся здесь жилых зданиях – однокомнатные, 464 – двухкомнатные, 536 – трехкомнатные, а 154 – четырехкомнатные.
При строительстве зданий в комплексе, значительную часть территории которого займет зеленая зона, использованы современные архитектурные подходы и элементы национальных орнаментов. Здесь предусматривается создание спортивных площадок, уголков отдыха, велопарковок и других необходимых инфраструктурных объектов.