Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin Daşkənddə rəsmi qarşılanma mərasimi olub
23.08.2024Avqustun 23-də Daşkənddəki “Kuksaroy” dövlət iqamətgahında Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin rəsmi qarşılanma mərasimi olub.
Azərbaycanın və Özbəkistanın Dövlət bayraqlarının dalğalandığı meydanda Prezident İlham Əliyevin şərəfinə fəxri qarovul dəstəsi düzülmüşdü.
Prezident İlham Əliyevi və birinci xanım Mehriban Əliyevanı Özbəkistan Prezidenti Şavkat Mirziyoyev və xanımı Ziroatxon Mirziyoyeva qarşıladılar.
Azərbaycanın və Özbəkistanın Dövlət himnləri səsləndi.
Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev Özbəkistan əsgərlərini salamladı.
Prezidentlər fəxri qarovul dəstəsinin qarşısından keçdilər.
Özbəkistanın dövlət və hökumət nümayəndələri Prezident İlham Əliyevə, Azərbaycan nümayəndə heyətinin üzvləri isə Prezident Şavkat Mirziyoyevə təqdim edildi.

В Ташкенте состоялась церемония официальной встречи Президента Азербайджана Ильхама Алиева
23 августа в государственной резиденции «Куксарой» в Ташкенте состоялась церемония официальной встречи Президента Азербайджанской Республики Ильхама Алиева.
На площади, где развевались государственные флаги Азербайджана и Узбекистана, в честь Президента Ильхама Алиева был выстроен почетный караул.
Президента Ильхама Алиева и первую леди Мехрибан Алиеву встретили Президент Узбекистана Шавкат Мирзиёев и его супруга Зироатхон Мирзиёева.
Прозвучали государственные гимны Азербайджана и Узбекистана.
Президент Азербайджана Ильхам Алиев поприветствовал узбекских солдат.
Президенты обошли строй почетного караула.
Официальные лица государства и правительства Узбекистана были представлены Президенту Ильхаму Алиеву, а члены азербайджанской делегации – Президенту Шавкату Мирзиёеву.