Daşkənddə Ümummilli Lider Heydər Əliyevin xatirəsinə ehtiram
22.08.2024Avqustun 22-də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev, birinci xanım Mehriban Əliyeva və qızları Leyla Əliyeva Daşkənddəki Heydər Əliyev Meydanında Ümummilli Liderin barelyefi önünə gül dəstələri qoyublar.
Daşkəndin Mirabad rayonunda yaradılan Heydər Əliyev Meydanının və Ulu Öndərin burada ucaldılmış barelyefinin 2022-ci il iyunun 21-də açılışı olub. Ərazisi tamamilə yenidən qurulan meydanda yaşıllıq salınıb, sakinlərin istirahəti üçün hər cür şərait yaradılıb.
Həmin il Özbəkistanda dövlət səfərində olan Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və Özbəkistan Respublikasının Prezidenti Şavkat Mirziyoyev Ulu Öndərin barelyefinin açılışında iştirak ediblər.

President Ilham Aliyev pays tribute to National Leader Heydar Aliyev in Tashkent
22.08.2024On August 22, President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev, First Lady Mehriban Aliyeva, and their daughter Leyla Aliyeva laid flowers at the bas-relief of National Leader Heydar Aliyev in Heydar Aliyev Square in Tashkent.
Heydar Aliyev Square and the bas-relief of the National Leader, located in the Mirabad district of Tashkent, were inaugurated on June 21, 2022. The square, which has been extensively redeveloped, features green spaces and amenities for public relaxation.
During his state visit to Uzbekistan that year, President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev and President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev attended the inauguration of the bas-relief of the National Leader.