Daşkənddə Ümummilli Lider Heydər Əliyevin xatirəsinə ehtiram
22.08.2024Avqustun 22-də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev, birinci xanım Mehriban Əliyeva və qızları Leyla Əliyeva Daşkənddəki Heydər Əliyev Meydanında Ümummilli Liderin barelyefi önünə gül dəstələri qoyublar.
Daşkəndin Mirabad rayonunda yaradılan Heydər Əliyev Meydanının və Ulu Öndərin burada ucaldılmış barelyefinin 2022-ci il iyunun 21-də açılışı olub. Ərazisi tamamilə yenidən qurulan meydanda yaşıllıq salınıb, sakinlərin istirahəti üçün hər cür şərait yaradılıb.
Həmin il Özbəkistanda dövlət səfərində olan Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və Özbəkistan Respublikasının Prezidenti Şavkat Mirziyoyev Ulu Öndərin barelyefinin açılışında iştirak ediblər.

Дань памяти общенациональному лидеру Гейдару Алиеву в Ташкенте
22.08.202422 августа Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев, первая леди Мехрибан Алиева и их дочь Лейла Алиева возложили цветы к барельефу общенационального лидера на площади Гейдара Алиева в Ташкенте.
Открытие Площади Гейдара Алиева, созданной в Мирабадском районе Ташкента, и установленного здесь барельефа великого лидера состоялось 21 июня 2022 года. На площади, территория которой полностью реконструирована, проведено озеленение, созданы все условия для отдыха жителей.
В открытии барельефа великого лидера приняли участие Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев, находившийся в тот год с государственным визитом в Узбекистане, и Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев.