Ümummilli Lider Heydər Əliyevin məzarını ziyarət
14.02.2024Fevralın 14-də andiçmə mərasimindən sonra Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva Fəxri xiyabana gəlib müasir müstəqil Azərbaycan dövlətinin memarı və qurucusu, xalqımızın Ümummilli Lideri Heydər Əliyevin məzarını ziyarət edərək xatirəsini ehtiramla yad ediblər.
Dövlətimizin başçısı və birinci xanım Ulu Öndərin məzarı önünə gül dəstələri qoydular.
Sonra Prezident İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva görkəmli oftalmoloq-alim, akademik Zərifə xanım Əliyevanın məzarını ziyarət etdilər və üzərinə gül dəstələri qoydular.
Tanınmış dövlət xadimi Əziz Əliyevin və professor Tamerlan Əliyevin məzarlarının üstünə də gül dəstələri düzüldü.

14.02.2024Following his swearing-in ceremony, President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev and First Lady Mehriban Aliyeva have visited the Alley of Honors to pay tribute to architect and founder of the modern and independent Azerbaijani state, National Leader Heydar Aliyev.
The head of state and the First Lady placed flowers at the tomb of the Great Leader.
President Ilham Aliyev and First Lady Mehriban Aliyeva then put flowers at the grave of prominent ophthalmologist, academician Zarifa Aliyeva.
They also laid flowers at the graves of prominent statesman Aziz Aliyev and professor Tamerlan Aliyev.