Prezident İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva Budapeştdə atletika üzrə dünya çempionatının kişilər arasında 100 metr məsafəyə qaçış yarışının finalını izləyiblər
Türkiyə Respublikasının Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğan, Serbiya Respublikasının Prezidenti Aleksandar Vuçiç, Özbəkistan Respublikasının Prezidenti Şavkat Mirziyoyev, Türkmənistanın Prezidenti Sərdar Berdiməhəmmədov, Qırğız Respublikasının Prezidenti Sadır Japarov, Qətər Dövlətinin Əmiri Şeyx Təmim bin Həməd Al Tani, Rusiya Federasiyasının Tatarıstan Respublikasının Rəisi Rüstəm Minnixanov, Bosniya və Herseqovinanın Rəyasət Heyətinin üzvü xanım Jelka Tsviyanoviç də yarışa baxıblar.
Atletika üzrə dünya çempionatı ilk dəfədir Budapeştdə keçirilir. Macarıstanın ev sahibliyi etdiyi ən böyük idman yarışı olan atletika üzrə dünya çempionatı avqustun 19-da start götürüb. Avqustun 27-dək davam edəcək bu mötəbər turnirdə 200-dən çox ölkədən 2000-dən artıq idmançı atletikanın 49 növü üzrə mübarizə aparır. Azərbaycanı dünya çempionatında iki idmançı təmsil edir.

President Ilham Aliyev and First Lady Mehriban Aliyeva watched men's 100 metres final at World Athletics Championships in Budapest
20.08.2023The men's 100 metres final at the World Athletics Championships has been held at the National Athletics Centre in Budapest, Hungary.
President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev and First Lady Mehriban Aliyeva watched the final together with Prime Minister of Hungary Viktor Orban.
President of the Republic of Türkiye Recep Tayyip Erdogan, President of the Republic of Serbia Aleksandar Vucic, President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev, President of Turkmenistan Serdar Berdimuhamedov, President of the Kyrgyz Republic Sadyr Zhaparov, Amir of the State of Qatar Sheikh Tamim bin Hamad Al Thani, Rais of the Republic of Tatarstan of the Russian Federation Rustam Minnikhanov and member of the Presidency of Bosnia and Herzegovina Željka Cvijanović also watched the competition.
The World Athletics Championships is being held in Budapest for the first time. The World Athletics Championships started on August 19. More than 2,000 athletes from more than 200 countries compete in 49 types of athletics in the tournament, which will last until August 27. Azerbaijan`s hopes are pinned on two athletes.