İsrail Prezidenti İsxak Hersoqun rəsmi qarşılanma mərasimi olub
Azərbaycan Respublikasına rəsmi səfərə gələn İsrail Dövlətinin Prezidenti İsxak Hersoqun mayın 30-da rəsmi qarşılanma mərasimi olub.
Hər iki ölkənin Dövlət bayraqlarının dalğalandığı meydanda İsrail Prezidentinin şərəfinə fəxri qarovul dəstəsi düzülmüşdü.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva İsrail Dövlətinin Prezidenti İsxak Hersoqu və birinci xanım Mixal Hersoqu qarşıladılar.
Fəxri qarovul dəstəsinin rəisi İsrail Prezidentinə raport verdi.
Prezident İsxak Hersoq Azərbaycan əsgərlərini salamladı.
İsrail Dövlətinin və Azərbaycan Respublikasının Dövlət himnləri səsləndirildi.
Azərbaycan nümayəndə heyətinin üzvləri İsrail Prezidenti İsxak Hersoqa və xanımı Mixal Hersoqa, İsrail nümayəndə heyəti isə Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevə və birinci xanım Mehriban Əliyevaya təqdim olundu.
Fəxri qarovul dəstəsi hərbi marşın sədaları altında Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin və İsrail Prezidenti İsxak Hersoqun qarşısından keçdi.

Состоялась церемония официальной встречи Президента Государства Израиль Ицхака Герцога
30 мая состоялась церемония официальной встречи Президента Государства Израиль Ицхака Герцога, прибывшего в Азербайджанскую Республику с официальным визитом.
На площади, где развевались государственные флаги двух стран, в честь Президента Израиля был выстроен почетный караул.
Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев и первая леди Мехрибан Алиева встретили Президента Государства Израиль Ицхака Герцога и его супругу Михаль Герцог.
Начальник почетного караула отдал рапорт Президенту Израиля.
Президент Ицхак Герцог поприветствовал азербайджанских солдат.
Прозвучали государственные гимны Государства Израиль и Азербайджанской Республики.
Члены азербайджанской делегации были представлены Президенту Израиля Ицхаку Герцогу и его супруге Михаль Герцог, а израильская делегация – Президенту Азербайджана Ильхаму Алиеву и его супруге Мехрибан Алиевой.
Под звуки военного марша почетный караул прошел перед Президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым и Президентом Израиля Ицхаком Герцогом.