İsrail Prezidenti İsxak Hersoqun rəsmi qarşılanma mərasimi olub
Azərbaycan Respublikasına rəsmi səfərə gələn İsrail Dövlətinin Prezidenti İsxak Hersoqun mayın 30-da rəsmi qarşılanma mərasimi olub.
Hər iki ölkənin Dövlət bayraqlarının dalğalandığı meydanda İsrail Prezidentinin şərəfinə fəxri qarovul dəstəsi düzülmüşdü.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva İsrail Dövlətinin Prezidenti İsxak Hersoqu və birinci xanım Mixal Hersoqu qarşıladılar.
Fəxri qarovul dəstəsinin rəisi İsrail Prezidentinə raport verdi.
Prezident İsxak Hersoq Azərbaycan əsgərlərini salamladı.
İsrail Dövlətinin və Azərbaycan Respublikasının Dövlət himnləri səsləndirildi.
Azərbaycan nümayəndə heyətinin üzvləri İsrail Prezidenti İsxak Hersoqa və xanımı Mixal Hersoqa, İsrail nümayəndə heyəti isə Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevə və birinci xanım Mehriban Əliyevaya təqdim olundu.
Fəxri qarovul dəstəsi hərbi marşın sədaları altında Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin və İsrail Prezidenti İsxak Hersoqun qarşısından keçdi.

Official welcome ceremony was held for President of Israel Isaac Herzog
An official welcome ceremony has been held for President of the State of Israel Isaac Herzog, who has arrived in the Republic of Azerbaijan for an official visit.
A guard of honor was arranged for the Israeli President in the square decorated with the national flags of the two countries.
President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev and First Lady Mehriban Aliyeva welcomed President of the State of Israel Isaac Herzog and First Lady Michal Herzog.
The chief of the guard of honor reported to the President of Israel.
President Isaac Herzog saluted the Azerbaijani soldiers.
The national anthems of the State of Israel and the Republic of Azerbaijan were played.
The delegation of Azerbaijan was introduced to the President of Israel Isaac Herzog and his spouse Michal Herzog, while the delegation of Israel was introduced to the President of Azerbaijan Ilham Aliyev and First Lady Mehriban Aliyeva.
The guard of honor marched in front of President of Azerbaijan Ilham Aliyev and Israeli President Isaac Herzog to the accompaniment of a military march.