Bakı Olimpiya Stadionunda “Qarabağ” və “Qalatasaray” komandaları arasında xeyriyyə oyunu keçirilib
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva stadionda oyuna baxıblar.
FIFA referisi Əliyar Ağayevin idarə etdiyi oyunda “Qalatasaray” komandası erkən qolla hesabı açıb. Matçın 4-cü dəqiqəsində İstanbul təmsilçisinin heyətində Bafetimbi Qomis fərqlənib. Görüşün 19-cu dəqiqəsində “Qarabağ”ın oyunçusu Redon Cica hesabı bərabərləşdirib. “Qalatasaray” matçın 87-ci dəqiqəsində Mauro İkardinin 11 metrlik cərimə zərbəsindən vurduğu qol sayəsində yenidən hesabda irəli çıxıb. Bu, oyunda sonuncu qol olub. Beləliklə, “Qarabağ” – “Qalatasaray” xeyriyyə matçı İstanbul təmsilçisinin qələbəsi ilə başa çatıb - 1:2.
“Qalatasaray” futbol klubunun prezidenti Dursun Özbək Prezident İlham Əliyevə üzərində komandanın oyunçularının imzası olan formanı və digər xatirə hədiyyələrini təqdim etdi.
Bu oyun qardaş Türkiyədə baş vermiş “Əsrin fəlakəti”nin - güclü zəlzələnin fəsadlarının aradan qaldırılmasına yardım məqsədilə təşkil olunub. Görüşdən əldə olunacaq bütün gəlirlər zəlzələdən əziyyət çəkənlərə yardım üçün Türkiyəyə göndəriləcək. Oyun üçün satışa çıxarılmış 62 mindən çox biletin hamısının qısa müddətdə satılması bu qarşılaşmaya göstərilən böyük maraqla yanaşı, Azərbaycan xalqının çətin gündə qardaş Türkiyə ilə sarsılmaz həmrəylik nümayiş etdirməsinin də əyani təsdiqidir.

На Бакинском олимпийском стадионе состоялся благотворительный матч между командами «Карабах» и «Галатасарай»
26.03.202326 марта на Бакинском олимпийском стадионе состоялся благотворительный матч между командами «Карабах» (Агдам) и «Галатасарай» (Стамбул).
За игрой на стадионе наблюдали Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев и первая леди Мехрибан Алиева.
Команда «Галатасарай» открыла счет ранним голом в матче, которым управлял рефери ФИФА Алияр Агаев. На 4-й минуте встречи в стамбульской команде отличился Бафетимби Гомис. На 19-й минуте матча игрок «Карабах» Редон Джиджа сравнял счет. «Галатасарай» вновь повел в счете на 87-й минуте встречи благодаря 11-метровому штрафному удару Мауро Икарди. Это был последний гол в матче. Таким образом, благотворительный матч «Карабах»-«Галатасарай» завершился победой стамбульской команды - 1:2.
Президент футбольного клуба «Галатасарай» Дурсун Озбек преподнес Президенту Ильхаму Алиеву форму с автографами игроков команды и другие памятные подарки.
Матч был организован с целью оказания помощи ликвидации последствий «Катастрофы века» — мощного землетрясения, произошедшего в братской Турции. Все доходы от игры будут направлены в Турцию для помощи пострадавшим от землетрясения. Продажа за короткий срок более 62 тысяч билетов на матч является наглядным подтверждением большого интереса к этой игре, а также несокрушимой солидарности азербайджанского народа с братской Турцией в трудный день.