Suqovuşan qəsəbəsində yeni yaşayış məhəlləsinin təməli qoyulub
18.03.2023Martın 18-də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev, birinci xanım Mehriban Əliyeva və qızları Arzu Əliyeva Suqovuşan qəsəbəsində inşa olunacaq yaşayış məhəlləsinin təməlqoyma mərasimində iştirak ediblər.
Qarabağ iqtisadi rayonuna daxil olan işğaldan azad edilmiş ərazilərdə (Şuşa rayonu istisna olmaqla) Azərbaycan Respublikası Prezidentinin xüsusi nümayəndəsi Emin Hüseynov dövlətimizin başçısına məhəllə barədə məlumat verdi.
Bildirildi ki, ümumi sahəsi 2 hektardan çox olan məhəllədə 25-i birotaqlı, 80-i ikiotaqlı, 75-i üçotaqlı, 10-u isə dördotaqlı olmaqla ümumilikdə 190 mənzil inşa ediləcək.
Məhəllədə, həmçinin futbol, idman və uşaq meydançaları, transformator yarımstansiyası və digər zəruri infrastruktur obyektlərinin tikintisi nəzərdə tutulur. Burada, həmçinin geniş yaşıllıq zolaqları da salınacaq.

Foundation stone was laid for new residential area in Sugovushan settlement
18.03.2023President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev, First Lady Mehriban Aliyeva and their daughter Arzu Aliyeva have participated in the groundbreaking ceremony for the residential area in the Sugovushan settlement.
Special Representative of the President of the Republic of Azerbaijan in the liberated territories of the Karabakh Economic Region (except Shusha district) Emin Huseynov provided detailed information to the head of state about the residential area.
A total of 190 apartments comprised of 25 one-room, 80 two-room, 75 three-room, 10 four-room ones will be built in the area of 2 hectares.