Şəki Şəhər İcra Hakimiyyətinin yeni inzibati binasında yaradılan şəraitlə tanışlıq
02.12.2022Dekabrın 2-də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev, birinci xanım Mehriban Əliyeva və qızları Leyla Əliyeva Şəki Şəhər İcra Hakimiyyətinin yeni inzibati binasında yaradılan şəraitlə tanış olublar.
Şəki Şəhər İcra Hakimiyyətinin başçısı Elxan Usubov dövlətimizin başçısı İlham Əliyevə, birinci xanım Mehriban Əliyevaya və Leyla Əliyevaya binada yaradılan şərait barədə məlumat verdi.
Bildirildi ki, icra hakimiyyətinin yeni binası zirzəmi qatından və 4 mərtəbədən ibarətdir. Ümumi sahəsi 6080 kvadratmetr olan binada 56 yerlik konfrans zalı, 164 nəfərlik akt zalı və 70 nəfərlik yeməkxana yaradılıb. Həmçinin yeni binada hər cür şəraiti olan 90 iş otağı, kitabxana, muzey, sərgi və toplantı otaqları var. Zirzəmi qatında avtodayanacaq və texniki xidmət sahəsi fəaliyyət göstərir. Binanın həyətyanı sahəsində abadlıq və yaşıllaşdırma işləri görülüb.

Ознакомление с условиями, созданными в новом административном здании Исполнительной власти города Шеки
2 декабря Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев, первая леди Мехрибан Алиева и их дочь Лейла Алиева ознакомились с условиями, созданными в новом административном здании Исполнительной власти города Шеки.
Глава Исполнительной власти города Шеки Эльхан Усубов проинформировал главу государства Ильхама Алиева, первую леди Мехрибан Алиеву и Лейлу Алиеву о созданных в здании условиях.
Было отмечено, что четырехэтажном здании, общая площадь которого составляет 6080 квадратных метров, имеются конференц-зал на 56 мест, актовый зал на 164 места и столовая на 70 мест, 90 рабочих кабинетов со всеми условиями, библиотека, музей, залы для выставок и собраний. В цокольном этаже функционируют автостоянка и участок технического обслуживания. На приусадебном участке здания проделаны работы по благоустройству и озеленению.