Prezident İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva Şuşa şəhərinə səfərə gəliblər
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva noyabrın 7-də Şuşa şəhərinə səfərə gəliblər.
Prezident İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva Daşaltı kəndində məscidin, Şuşa Radio-Televiziya yayım qülləsinin, Şuşa Rayon Mərkəzi Xəstəxanasının təməllərini qoyublar.
Dövlətimizin başçısı İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva Heydər Əliyev Fondu tərəfindən Aşağı Gövhər Ağa məscidində və Mehmandarovların malikanə kompleksində aparılan bərpa işləri ilə tanış olublar.
Sonra dövlətimizin başçısı və birinci xanım VIII Qlobal Bakı Forumunun iştirakçıları ilə görüşüb, söhbət edib və Cıdır düzündə olublar.

President Ilham Aliyev and First Lady Mehriban Aliyeva arrived in Shusha city for visit
President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev and First Lady Mehriban Aliyeva have arrived in the city of Shusha for a visit.
President Ilham Aliyev and First Lady Mehriban Aliyeva laid the foundation stones for a mosque in Dashalti village, Shusha Radio and Television Broadcasting Tower and Shusha District Central Hospital.
President Ilham Aliyev and First Lady Mehriban Aliyeva viewed the restoration works in Ashaghi Govhar Agha Mosque and the Mehmandarovs' Estate Complex carried out by the Heydar Aliyev Foundation.
The head of state and the First Lady then met with participants of the 8th Global Baku Forum, talked to them, and visited the Jidir Duzu.