Prezident İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva Şuşa şəhərinə səfərə gəliblər
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva noyabrın 7-də Şuşa şəhərinə səfərə gəliblər.
Prezident İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva Daşaltı kəndində məscidin, Şuşa Radio-Televiziya yayım qülləsinin, Şuşa Rayon Mərkəzi Xəstəxanasının təməllərini qoyublar.
Dövlətimizin başçısı İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva Heydər Əliyev Fondu tərəfindən Aşağı Gövhər Ağa məscidində və Mehmandarovların malikanə kompleksində aparılan bərpa işləri ilə tanış olublar.
Sonra dövlətimizin başçısı və birinci xanım VIII Qlobal Bakı Forumunun iştirakçıları ilə görüşüb, söhbət edib və Cıdır düzündə olublar.

Президент Ильхам Алиев и первая леди Мехрибан Алиева прибыли в город Шуша
7 ноября Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев и первая леди Мехрибан Алиева прибыли в город Шуша.
Вначале глава государства и первая леди приняли участие в открытии дороги Победы в Физулинском районе.
Президент Ильхам Алиев и первая леди Мехрибан Алиева заложили фундаменты мечети в селе Дашалты, Шушинской телерадиовещательной башни, Шушинской городской больницы.
Глава государства Ильхам Алиев и первая леди Мехрибан Алиева ознакомились с восстановительными работами, проводимыми в мечети Ашагы Говхар Ага и комплексе имения Мехмандаровых.
Затем глава государства и первая леди встретились и побеседовали с участниками VIII Глобального Бакинского форума, побывали на Джыдыр дюзю.