Füzuli Beynəlxalq Hava Limanında yaradılan şəraitlə tanışlıq
17.10.2021Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva oktyabrın 17-də Füzuli Beynəlxalq Hava Limanında yaradılan şəraitlə tanış olublar.
Dövlətimizin başçısına və birinci xanıma Füzuli Beynəlxalq Hava Limanında görülən işlər barədə məlumat verildi. Bildirildi ki, bütün tikinti və ətraf ərazinin abadlaşdırılması işləri başa çatdırılıb. Hava limanında görülən bütün işlər beynəlxalq norma və standartlara uyğun şəkildə həyata keçirilib.
Hava limanında istənilən tip hava gəmisini qəbul etməyə imkan verən, uzunluğu 3000 metr, eni 60 metr olan uçuş-enmə zolağı istismara verilib. Burada baqaj konveyerlərinin, qeydiyyat sisteminin, VIP zalların, mağazaların, restoranların və digər məntəqələrin işə salınması nəzərə alınmaqla, saatda ən azı 200 sərnişinin buraxılışına imkan verən terminalın tikintisi başa çatdırılıb.

Ознакомление с условиями, созданными в Физулинском международном аэропорту
17 октября Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев и первая леди Мехрибан Алиева ознакомились с условиями, созданными в Физулинском международном аэропорту.
Глава государства и первая леди были проинформированы о работе, проделанной в Физулинском международном аэропорту. Было отмечено, что все строительные работы и работы по благоустройству прилегающей территории завершены. Все работы в аэропорту были выполнены в соответствии с международными нормами и стандартами.
В аэропорту сдана в эксплуатацию взлетно-посадочная полоса протяженностью 3000, шириной 60 метров, позволяющая принимать любые типы воздушных судов. Здесь завершено строительство терминала пропускной способностью минимум 200 пассажиров в час, где имеются багажные конвейеры, система регистрации, VIP-залы, магазины, рестораны и другие объекты.