Şuşada 1 saylı ümumtəhsil məktəbinin təməli qoyulub
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev, birinci xanım Mehriban Əliyeva, qızları Leyla Əliyeva və Arzu Əliyeva tədbirdə iştirak ediblər.
Dövlətimizin başçısı məktəbin təməlini qoydu.
Prezident İlham Əliyevə məlumat verildi ki, 1830-cu ildə Azərbaycanda və Cənubi Qafqazda ilk dünyəvi məktəbin bünövrəsi məhz burada qoyulub. 1980-ci ildə ulu öndər Heydər Əliyevin təşəbbüsü ilə bu məktəbin 150 illik yubileyi qeyd olunub. İşğala qədər 1 saylı məktəb kimi fəaliyyət göstərən bu təhsil ocağını da erməni vandalları tamamilə dağıdıblar.
Yeni 960 şagird yerlik tam orta məktəbin layihələndirilməsi və tikintisi məqsədilə Prezidentin ehtiyat fondundan Təhsil Nazirliyinə ilkin olaraq 3 milyon manat vəsait ayrılıb.

Foundation of Secondary School No.1 is laid in Shusha
President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev, First Lady Mehriban Aliyeva, their daughters Leyla Aliyeva and Arzu Aliyeva attended the event.
The head of the state laid the foundation of the school.
President Ilham Aliyev was informed that the foundation of the first secular school in Azerbaijan and in the South Caucasus was laid here in 1830. In 1980, following the initiative of National Leader Heydar Aliyev, the 150th anniversary of the school was celebrated. Having been operated as School No.1 until the occupation, this building was totally destroyed by Armenian vandals.
3 million Manats were allocated from the President’s reserve fund for the designing and construction of this school building, meant for 960 pupils.